Autor Wątek: tomy  (Przeczytany 1136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline archi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
tomy
« dnia: Czerwiec 16, 2020, »
witam,
mam takie pytanie, z góry przepraszam jeśli naiwne.

Mam np. sprawozdania do GUS z lat 1960-1980 (kat. A). Biorąc pod uwagę, że grubość teczki powinna wynosić ok 5 cm, siłą rzeczy muszę "zrobić" kilka teczek.

Czy na spisie z/o może to być jedna pozycja a w liczbie teczek podać np. 3.
Wiem, że dokumenty kat. B można dzielić na tomy i wówczas przedmiotem jednej pozycji spisu z/o będzie kilka jednostek archiwalnych.

Czy taką zasadę można również zastosować jeśli chodzi o kat. A ?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam  :)
 

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: tomy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2020, »
Nie. W kategorii A każdy tom powinien zostać spisany oddzielnie na spisie zdawczo-odbiorczym. Przynajmniej tak mnie uczono i tak przez lata robiłam. :)
Np. poz. 1 - Sprawozdania .... za lata 1960-1963 (czyli 1 jednostka archiwalna), poz. 2 - Sprawozdania .... za lata 1964-1966 (czyli jedna jednostka archiwalna) itd.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: tomy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2020, »
Tak naprawdę na spisie z/o do AZ jest to jak najbardziej dopuszczalne, tyle że nie do końca praktyczne z uwagi na późniejsze przenoszenie danych na spis do AP
Za chwilę będziesz te dokumenty przekazywać do AP, a na spisie do AP każda teczka musi zostać ujęta jako osobna pozycja.

Offline archi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
Odp: tomy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2020, »
właśnie pytanie zadałam w kontekście przekazywania do AP. Sporządzam nowe spisy dla przekwalifikowanej dokumentacji i w takim razie tu już każdą teczkę zapiszę jako osobną pozycję.
Dziękuję za informację.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: tomy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2020, »
Na spisie do AP nie ma nawet fizycznej możliwości zarejestrowania kilku tomów pod jedną pozycją - brak kolumny "liczba teczek".