Autor Wątek: EZD- rejestracja pism  (Przeczytany 1862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin80

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
EZD- rejestracja pism
« dnia: Czerwiec 11, 2020, »
Witam serdecznie,
szukam odpowiedzi na pytanie- czy istnieje możliwość zarejestrowania (powiązania) jednocześnie kilku otrzymanych pism (koszulek) w jednej sprawie?
Z informacji, które posiadam wynika, że nie. Każde nowe pismo otrzymane w ezd należy rejestrować osobno. Ciekawi mnie, czy ktoś z forumowiczów szukał lub może znalazł jakieś rozwiązanie tego problemu.
Temat interesuje mnie, ponieważ w sytuacji, gdy gdy do zarejestrowania w jednej sprawie otrzymuje się jednocześnie kilkadziesiąt kilkadziesiąt pism dziennie ich rejestracja w systemie zajmuje strasznie dużo czasu. :)
Będę wdzięczny za wszystkie pomysły sugestie oraz, w szczególności, rozwiązania.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2020, »
O jaką rejestrację ci chodzi? Rejestrację nowych spraw czy rejestrację przesyłek wpływających?
Jarek Orszulak

Offline marcin80

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2020, »
Chodzi mi o sytuację, gdy pisma wpływajace,
 zarejestrowane wcześniej w kancelarii i zadekretowane na pracownika merytorycznego, znajdują się w ezd już u tegoż pracownika jako nowe a ten musi dołączyć je do istniejących już w ezd spraw. Chodzi o ten moment.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2020, »
Jak rozumiem pytasz o możliwość hurtowego wiązania zadekretowanych pism z konkretną sprawą?

Offline marcin80

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2020, »
Tak, właśnie o to mi chodzi.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2020, »
W EZD PUW można to zrobić przez przycisk Powiąż i wybraniu z listy sprawy z którą dane pismo chcemy powiązać. Potem mamy Koszulkę w koszulce.
prawy obrońca lewego słupka

Offline Pancerny

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2020, »
Tak, właśnie o to mi chodzi.

Pytanie jaki program do elektronicznego zarządzania dokumentacją używacie w swojej jednostce  ;)

Offline Marcin Buczek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2020, »
Ale Hurtu w EZD PUW nie zrobisz tylko po jednej koszulce na raz

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2020, »
W EZD PUW można to zrobić przez przycisk Powiąż i wybraniu z listy sprawy z którą dane pismo chcemy powiązać. Potem mamy Koszulkę w koszulce.
Chyba raczej mowa o dołączeniu pisma do akt sprawy? "Koszulka" to koncept PUW i nie ma takiego określenia w żadnych przepisach prawa, więc może precyzyjniej było by używać określeń bardziej archiwalnych.

Offline marcin80

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: EZD- rejestracja pism
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2020, »
Z tego co widzę, ratunku nie ma. Funkcji rejestrowania hurtowego pism w sprawie w EZD PUW nie wynaleziono lub wiedza na ten temat jest tajna :-