Autor Wątek: Apel NDAP o zabezpieczenie dok. obrazującej prace podczas koronawirusa  (Przeczytany 981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nowy_uzytkownik

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Hej :)

Otrzymaliście już apel NDAP? Jak planujecie realizować zalecenia? Przyznaję, że część zaleceń jest dla mnie zrozumiała ( np. "zabezpieczenie mat. informacyjnych i procedur adresowanych do pracowników/podmiotów zew."), ale jak zabezpieczyć "zastosowanie nowych narzędzi komunikacji elektronicznej"? Korzystaliśmy z aplikacji Teams, czy mam to jakoś udokumentować? Ale jak? Ktoś ma jakiś pomysł? Albo może już udało się komuś z Was skontaktować z nadzorem? :)

Dajcie znać :)

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Ja dzwoniłam do swojego archiwum. Generalnie  kustosz AP stwierdził, że apel jest mało precyzyjny. Zalecił zwrócenie baczniejszej uwagi na zarządzenia kierownika podmiotu (które i tak mają kat. A) i zaznaczenie w zdawanej ( w przyszłości) dokumentacji AZ, iż wytworzoną ją w okresie pandemii - ta najciekawsza powinna  być poddana ekspertyzie archiwalnej.

Offline bozka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Podpinam się pod temat, nie rozumiem tego przesłania, my jesteśmy jednostką i nie przekazujemy do AP. Zarządzenia kierownika mamy B10 ;/

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Co to za apel i czego dotyczy (jakiego rodzaju dokumentacji)?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2020, wysłana przez MarcinP »

Offline KasiaK

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Cześć,
również podpinam się pod temat.
Chodzi o Akcję społeczną zapoczątkowaną przez NDAP w kwietniu czy pojawiło się coś nowego co dotyczy również np. administracji państwowej?