Autor Wątek: Karty czasu pracy- kiedy do AZ i brakowania?  (Przeczytany 522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bozka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Bardzo proszę o poradę: czy karty czasu  pracy  (jak i wnioski o urlopy) sprzed  zmian od 01.01.2019r. trzymane zbiorczo, przekazywało  się po 1-2 latach do AZ i  po 10 latach w AZ do brakowania mimo, że pracownicy pozostawali nadal w zatrudnieniu?,
Czy obecnie trzeba je  również przetrzymywać (te które mamy w AZ) do ustania zatrudnienia zbiorczo, tak jak te  od 01.01.2019?  indywidualnie dla każdego pracownika? czy zaczynamy stosować trzymanie ich od  ustania zatrudnienia tylko tych  od 01.01.2019?
Mam nadzieję, że zrozumiale to przedstawiłam. Przepraszam za błahe pytania ale jestem początkująca. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Karty czasu pracy- kiedy do AZ i brakowania?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2020, »
Moim zdaniem aktualnie obowiązujące przepisy ar. 94 pkt 9b Kodeksu Pracy mają zastosowanie również do ewidencji czasu pracy powstałej przed 1 stycznia 2019 r.
Wprawdzie art. 7 ust. 2 ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją z dnia 10.01.2018 r. określa, że:
Cytuj
Okres przechowywania dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika i byłego pracownika dotyczących stosunków pracy nawiązanych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy ustala się na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy
Jednak w związku z tym, że przed 1 stycznia 2019 r. żadne przepisy nie regulowały okresu przechowywania ewidencji czasu pracy* artykuł ten nie będzie miał moim zdaniem zastosowania w przypadku tego rodzaju dokumentacji.

*W wykazach akt przyjmowano 3-letni okres przechowywania ewidencji czasu pracy z uwagi na 3-letni okres przedawnienia roszczeń ze stosunku pracy.