Autor Wątek: protokół brakowania  (Przeczytany 638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
protokół brakowania
« dnia: Maj 08, 2020, »
Witam ponownie!
Od jakiegoś czasu nie mogę się dodzwonić do AP w Lublinie. Chodzi mi o protokół brakowania. Czy mają oni jakieś konkretne wzory, czy każdy sam robi wg swojego uznania? Jeżeli jest wzór to czy ktoś mógłby mi podesłać? Dziękuję

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: protokół brakowania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2020, »
https://www.warszawa.ap.gov.pl/container/publikacje/formularze/formularz%20nr%2011.doc

Przy czym powszechnie obowiązujące przepisy nie wymagają już sporządzania protokołu (wystarczy wniosek i spis na brakowanie), chyba że taki obowiązek zapisany jest w obowiązujących u Ciebie normatywach kancelaryjno-archiwalnych.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: protokół brakowania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2020, »
U mnie jest zapis w IA dotyczący protokołu oceny dokumentacji niearchiwalnej, który powinien być sporządzany według wzoru podanego przez Rovana. Jednak instrukcja jest z 2010 r. Btw, musisz sprawdzić jak u Ciebie jest.
pozdrawiam

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: protokół brakowania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2020, »
Nawet jak nie ma obowiązku dobrze jest mieć jakieś potwierdzenie, że kierownicy komórek zgadzają się na wybrakowanie teczek z wniosku na brakowanie. Może to być nawet ich parafka przy konkretnych teczkach z twojego kompletu wniosku na brakowanie, albo chociaż zapis, że nie wnoszą zastrzeżeń.
prawy obrońca lewego słupka