Autor Wątek: Metryczka sprawy  (Przeczytany 1114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Metryczka sprawy
« dnia: Maj 18, 2020, »
Wybaczcie bezbrzeżną trywialność mego krótkiego pytania, ale gdzie należy umieścić metryczkę sprawy? Na początku akt, tam gdzie referent ją ułożył,  czy na końcu - zgodnie z datą jej powstania?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Metryczka sprawy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2020, »
Na początku akt sprawy. Pomoce ewidencyjne zawsze umieszczamy przed dokumentacją, której dotyczą.

Swoją drogą to trochę dziwne stwierdzenie:
Cytuj
na końcu - zgodnie z datą jej powstania?
Wynika z niego, ze metryka została sporządzona już po zakończeniu sprawy, co nie jest postępowaniem prawidłowym - Mertykę sprawy prowadzi się na bieżąco.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Metryczka sprawy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2020, »
Musiałam dokładnie sprawdzić, żeby upewnić co to właściwie jest. Żadną miarą nie jest to metryka sprawy wprowadzona Rozporządzeniem MCiA w 2012 r. To "karta przekazania decyzji administracyjnej wraz z dokumentacją, potwierdzona wykazem dokumentów" i dołączona do akt sprawy. Wewnętrzne zarządzenie urzędu wyższej instancji nakazało jej stosowanie uszczegóławiając, iż powinna być ona  umieszczona po projekcie decyzji. Ponieważ projektu decyzji nie mam, umieszczam ją po decyzji.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Metryczka sprawy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2020, »
Czy dobrze czynię?

Offline peperoni

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: Metryczka sprawy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2020, »
Czy metryka sprawy jest archiwizowana? Kategoria A 70 spraw (w każdej po 1-3 pisma) i do nich metryki spraw 70szt. Czy mogę to przyjąć spisem zdawczo- odbiorczym?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Metryczka sprawy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2020, »
Tak, wszelkie ewidencje (spis spraw, metryka sprawy) stanowią integralną część dokumentacji i jako takie podlegają archiwizacji wraz z tą dokumentacją.

Cytuj
Czy dobrze czynię?
Moim zdaniem tak.