Autor Wątek: Lista na posiłki  (Przeczytany 1160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anwe

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Lista na posiłki
« dnia: Kwiecień 17, 2020, »
Witam,

Jak sklasyfikować listy zawierające podpisy pracowników, będące potwierdzeniem przyjęcia posiłków profilaktycznych wydanych przez pracodawcę w oparciu o przepisy BHP.

Offline stempczyk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2020, »
Najlepiej zerknąć do JRWA obowiązującego w Twojej jednostce. Zapewne będzie to obszar działalność socjalna.

Offline stempczyk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2020, »
Podaję przykład 161 Zaopatrzenie rzeczowe
pracownikó
w
B3 Stołówka, deputaty,
umundurowanie, posiłki
regeneracyjne,
ekwiwalenty, itp.

Offline anwe

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2020, »
Dziękuje za odpowiedź. W JRWA nie mam jasno wskazane, gdzie ująć posiłki regeneracyjne. W wykazie mam 161 Zaopatrzenie rzeczowe osób zatrudnionych kat. B10 a w uwagach: Okres przechowywania jest uzależniony od szczegółowych przepisów z zakresu prawa pracy. Czy na pewno jednak będą to spawy socjalno-bytowe, a nie działalność związana z bezpieczeństwem i higieną pracy klasa 13 ???

Offline stempczyk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2020, »
To powinno wynikać JRWA a termin przechowywania można uzgodnić z osobą odpowiedzialną za bhp lub z właściwym AP.

Offline anwe

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2020, »
Dziękuje. Jeśli nie wynika to wprost z JRWA, to co należy zrobić w takiej sytuacji ??? Mogę prosić o wzór pisma skierowanego do AP w celu ustalenia terminu przechowywania wskazanej dokumentacji ???

Offline stempczyk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2020, »
Nie mam wzrou takiego pisma, ale trzeba w nim wskazać jakę są Twoje wątpliwości i czego dotyczą oraz wskazać jakie rozwiązanie zamierzasz przyjąć, tj. jak zamierzasz klasyfikować i kwalifikować listy na posiłki. Przed zwróceniem się do AP można sprawdzić jaka była wcześniejsza praktyka, chyba że to nowa sprawa.

Offline anwe

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 24
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2020, »
Dziękuje raz jeszcze za radę. Jest to nowa sprawa, wcześniej Zakład nie stosował JRWA. Od 2019 r. stosujemy JRWA i cały czas staram się "rozgryźć" ten temat.

Pozdrawiam  !!!  :)

Offline stempczyk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
Odp: Lista na posiłki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2020, »
W takim wypadku najlepiej dopytać właściwe AP.