Autor Wątek: Niebieskie Karty  (Przeczytany 1806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Niebieskie Karty
« dnia: Maj 07, 2020, »
Witam! Nie wiem za bardzo jak to ruszyć i gdzie szukać pomocy.. Chodzi mi o Niebieską Kartę. 1. W jaki sposób je archiwizować? Czy są jakieś specjalne przepisy a props archiwizacji tych kart?
 2. Ogólnie zawsze mnie uczono, że do archiwum nie przyjmuje się kopii dokumentacji. Jednak po konsultacjach z osobą zajmującą się NK, stwierdziła, że absolutni nie można zniszczyć kopii NK ponieważ jest ona załącznikiem do dokumentów (w innej teczce oczywiście).  Dodam, że do tej pory dokumentacja dotycząca NK nie była archiwizowana, więc nie mam się na czym wzorować. Co w związku z tym mam robić?
Z góry dziękuje za odpowiedź, szukam ciągle w internecie, ale nie mogę nic znaleźć. Pozdrawiam  :)

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niebieskie Karty
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2020, »
Macie w jrwa hasło związane z niebieska kartą?
prawy obrońca lewego słupka

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Niebieskie Karty
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2020, »
Nie no właśnie nie mamy w JRWA takiej pozycji, a i w IK nie ma o tym mowy

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Niebieskie Karty
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2020, »
A i mam jeszcze jedno pytanie, nie dotyczące już NK. Chodzi mi o kopie dokumentów.  Czy w przypadku gdy w jednej teczce mam oryginał dokumentu, którym jest np. wniosek, i kopie tego wniosku trafiają do innych teczek, gdzie tak jakby zaczynają sprawę, to czy muszę je zniszczyć? Wydaje mi się że raczej nie niszczę tych kopii, ale wolę się dopytać :-\

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Niebieskie Karty
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2020, »
Jak już ostatnio pisałem w innym wątku:
Cytuj
Umieszczanie kopii tego samego pisma w aktach kilku spraw jest jak najbardziej dopuszczalne, jeśli wzmiankowane pismo dotyczy tych wszystkich spraw.

Usuwaniu podlegają jedynie kolejne egzemplarze tego samego dokumentu znajdujące się w aktach jednej sprawy.
W sytuacji gdy jedno pismo dotyczy kilku spraw musi ono trafić do akt tych wszystkich spraw. W systemie tradycyjnym nie ma na to innego sposobu jak wykonanie kopii.
Usuwanie takich kopii prowadziłoby do dekompletacji akt spraw, których są one częścią.

Co do niebieskiej karty - zapoznaj sie z przykładowym JRWA dla OPS
https://www.archiwa.gov.pl/images/docs/klasyfikacja/zz_2013_09_06_4-5_OPS_ostateczna_wersja_NDAP.pdf
Zwróć uwagę na klasę 65 "Zwalczanie alkoholizmu, narkomanii i zjawiska przemocy w rodzinie" - kat. B10/BE10. W tej klasie mieszczą się m. in. niebieskie karty.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Niebieskie Karty
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2020, »
Ok, dzięki ROVAN na ciebie zawsze można liczyć. Staram się czytać te wszystkie wpisy, ale widocznie mi coś umknęło.. Dzięki :D