Autor Wątek: przekazanie do az  (Przeczytany 583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
przekazanie do az
« dnia: Marzec 30, 2020, »
Dzień dobry,
chciałbym spytać o przekazywanie do az dokumentacji, a dokładnie: co piszemy na spisie zd-od? z czego składa się ten znak? a po 2. co piszemy na grzbiecie teczki i w lewym dolnym rogu? coś  pamiętam że coś tam się pisało, tyle że ja tego nigdy nie robiłem, a myślę, że tutaj ktoś doświadczony pewnie mi pomoże i udzieli odpowiedzi  ;) pozdrawiam

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: przekazanie do az
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2020, »
Jeśli masz na myśli kolumnę 2 spisu z/o - znak teczki/znak akt - to składa się on z oznaczenia komórki organizacyjnej oraz symbolu klasyfikacyjnego (np. ABC.123).
W przypadku gdy teczka zawiera akta tylko jednej sprawy podajemy cały znak sprawy.

W lewym dolnym rogu teczki archiwista wpisuje sygnaturę archiwalną (nr spisu z/o wynikający z wykazu spisów, łamany na nr pozycji teczki na tymże spisie.
Co do zasady wszystkie elementy opisu teczki umieszcza się na stronie tytułowej (okładce), grzbiet pozostaje pusty. Ewentualnie można na nim powtórzyć sygnaturę (dzięki czemu będzie widoczna bez potrzeby wyciągania teczki z regału), ale nie jest to obowiązkowe. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od rodzaju opakowania, np w przypadku pudeł lub segregatorów opis często przenosi się na grzbiet.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: przekazanie do az
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2020, »
Dzięki ROVAN, na ciebie zawsze mogę liczyć i mnie poratujesz. Bo tam, gdzie teraz jestem robili to w ten sposób, że pisali kolejny numer spisu łamane na rok. A pamiętam że tam gdzie wcześniej byłem robili to nieco inaczej. Właśnie o to mi chodziło, dzięki :) :D