Autor Wątek: Home office  (Przeczytany 2514 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Gałęzowski

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 444
  • Płeć: Mężczyzna
Home office
« dnia: Marzec 25, 2020, »
Tak z ciekawości się zapytam jak się pracuje w trybie home office? Swoją drogą ciekawe jak będzie wyglądała archiwistyka w przypadku kryzysu gospodarczego.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Home office
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2020, »
pewnie digitalizacja i udostępnianie cyfrowo będzie znów na fali

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Home office
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2020, »
Tak z ciekawości się zapytam jak się pracuje w trybie home office? Swoją drogą ciekawe jak będzie wyglądała archiwistyka w przypadku kryzysu gospodarczego.

Witam :) ja w jednej pracy jeden dzień w tygodniu jestem na miejscu resztę w domu. Niecodzienna sytuacja jak dla mnie. W drugiej natomiast jak na razie normalnie ponieważ porządkuję archiwum i praktycznie nie mam z nikim kontaktu :]

pozdrawiam.

Offline Grzegorz Gałęzowski

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 444
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Home office
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2020, »
Ciekawe czy w tym roku odbędą się jakieś konferencje o zjeździe ifaru nie wspomnę.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Home office
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2020, »
Pewnie zależy wszystko od sytuacji. Miejmy nadzieje, że się uspokoi bo wstępnie planowałem po raz pierwszy wybrać się na zjazd IFAR )

Offline Mikołaj Nowacki

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
Odp: Home office
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2020, »
U mnie - archiwum zakładowe sanepidu - praca jednozmianowa zamieniła się w trzyzmianową. Oprócz codziennych obowiązków non stop rejestrujemy podejrzenia zachorowań na COVID. W firmie jest już pierwsza osoba chora, właśnie w tej chwili ekipa dezynfekuje wszystkie wszystkie pomieszczenia z magazynami akt włącznie.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Home office
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2020, »
Wdrożona przed laty ZOSiA i EZD %-tuje. Cobyśmy bez tego zrobili?
prawy obrońca lewego słupka

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Home office
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2020, »
to prawda...
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Anna Sobczak

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: Home office
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2020, »
Ciekawe czy w tym roku odbędą się jakieś konferencje o zjeździe ifaru nie wspomnę.

Wiele rzeczy jest teraz online. Dlaczego konferencje nie mogłyby się odbywać i w ten sposób? Wtedy nie byłoby problemu z odjazdami. Jedynie brak spotkań po obrazach, ale to też można próbować organizować online. Jest coraz więcej narzędzi, które to ułatwiają.
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline Anna Sobczak

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: Home office
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2020, »
Pewnie zależy wszystko od sytuacji. Miejmy nadzieje, że się uspokoi bo wstępnie planowałem po raz pierwszy wybrać się na zjazd IFAR )

To na początek przyłącz się do online spotkań, które ostatnio zaproponowano...
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Home office
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2020, »
W piątek minął mi 5 tydzień w 4 ścianach. Najpierw 2 tyg na L4 z infekcją a od trzech tygodni praca zdalna. Początki dni były ciężkie, w weekend gorąca linia i wymiana maili z firmą, a informatycy chyba działali na 24 h dyżurach żeby wszystko ruszyło i kolejny weekend żeby poprzepinać serwery, żeby się nie przytykało. Nie każdy był w stanie samodzielnie ogarnąć konfigurację VPN i zdalnych dostępów. Ale po kilu dniach zamieszania ruszyło i póki co u mnie praca zdalna sprawdza się bez zarzutu mam wręcz wrażenie, że efektywność mam większą niż stacjonarnie, chociaż telefony z pytaniami tez się zdarzają. Ci którzy z uporem opierali przed elektronicznym prowadzeniem spraw i skanowaniem (bo RODO dane sensytywne itp.) teraz na gwałt chcą się elektronizować i skanować wszystko, łącznie z pismami z sadów i prokuratur. i nagle się okazuje, że da je inaczej i ten papier nie jest do niczego potrzebny. Informatyka i EZD w obecnej sytuacji odpowiada za ciągłość działania i nikt nawet nie liczy godzin spędzonych przed monitorem.

W obecnej sytuacji spora część administracji centralnej odpowiadająca za ciągłość działania Państwa pracuje zdalnie.Może jestem typem państwowca i naiwną idealistką, ale mam poczucie, że hasło z przed kilku lat #tupracujędlaPolski w obecnej sytuacji nabiera nowego wymiaru.

Ale my ryzykujemy pracę w piżamie, w różnych nietypowych pozycjach, w nadgodzinach o różnych późnych porach, bez makijażu, rozczochrani. niektórzy próbują ogarnąć równocześnie opiekę nad dziećmi lub e-szkołę. Wielkanocny zajączek padł rażony C19 ale nikt nie marudzi bo decyzja o rezygnacji z jakichkolwiek bonusów jest w pełni zrozumiała.

A dużo ludzi ryzykuje zdrowie i życie swoje, czasami również swoich bliskich dla innych ludzi, będąc w pracy. Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że mamy etaty i na razie niezagrożone wypłaty wynagrodzenia. Dużo osób nie może liczyć na pensje na ?śmieciowych? umowach, ani na możliwość jakiegokolwiek zatrudnienia w wielu branżach? Wielu znajomych zastanawia się z czego za miesiąc zapłaci czynsz czy ratę kredytu.

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Home office
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2020, »
A tak żeby nie było tak poważnie, to jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości w zakresie pracy zdalnej to pozwolę sobie podzielić się wytycznymi które dostałam od koleżanek z BHP.
BHP wczasach zarazy:

1) Czy sprzątanie kuchni, która jest teraz moim biurem, to wciąż sprzątanie domu, czy już sprzątanie miejsca pracy? ????
Tak bo musisz utrzymywać porządek w miejscu pracy

2)  Czy dostanę ekwiwalent za pranie piżamki??? ????
Na stanowisku biurowym nie przewidziano

3) Czy wyjście do pokoju mam traktować już jako wyjście prywatne? ????
na 0,5 godziny jest możliwość (półgodzinna płatna przerwa)

4) Czy dresik to jest właściwy #dreskode który mieści się w ramach godnego reprezentowania urzędu w godzinach pracy?
Tylko w piątek (przynajmniej góra ma być zgodna z drescodem)

5) Czy jeśli poza godzinami pracy zaloguję się do służbowego maila pijąc wino to czy będzie to ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych?
Tak, jak najbardziej. A nie chuchasz w monitor rano?

6) Czy złamanie małego palca u nogi po uderzeniu o róg łóżka będzie traktowane jako wypadek w drodze do pracy?
NAWET OTYM NIE MÓW!

7) Czy tradycyjnie mogę zadzwonić do męża i powiedzieć, żeby nastawił wodę na makaron, bo już wracam z roboty, to szybciej będzie obiad?
Koniecznie

I pamiętaj żeby nie dotykać twarzy, często myć ręce, dezynfekować telefon i klawiaturę komputera (minimum raz dziennie).

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Home office
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2020, »
@Kajka bardzo ciekawe wywody. Mam tylko jedną prośbę proszę nie używać obraźliwego terminu "umowy śmieciowe" w stosunku do umów cywilnoprawnych. Chociaż faktycznie rząd dąży,żeby je doprowadzić do takiego stanu. Za moją pokorną prośbę z góry dziękuję :)
pozdrawiam

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Home office
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2020, »

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Home office
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2020, »
Zalety pracy w domu: luźne ciuchy i brak makijażu (oszczędność czasu, można się wyspać).
Wady: odkryłam, że mam za wysoko ustawiony monitor, a do tej pory był w porządku - chyba że szyja od czegoś innego mnie boli ...