Autor Wątek: Załamany  (Przeczytany 750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Załamany
« dnia: Marzec 23, 2020, »
Cześć, tym razem piszę ponieważ przeczytałem wpis na forum ws. rekwalifikacji archiwalnej. Rozumiem mniej więcej o co chodzi w rozporządzeniu PRM z dnia 18 styczna 2011 i kogo ono dotyczy, ale chcę się upewnić czy dotyczy to też dokumentacji przechowywanej w archiwum, czy tylko tej pozostałej w komórkach (bo i taka się znajduje) ??? Wiem, że zadawałem już wcześniej podobne pytanie dot. przekwalifikowania, ale właśnie natknąłem się dziś na ten wątek dotyczący rekwalifikacji i mnie nurtuje to pytanie. I drugie pytanie: co w takim razie z dokumentacją po wejściu w życie rozporządzenia? Chyba raczej powinno się zmieniać kwalifikację na wyższą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2020, wysłana przez młodziak »

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Załamany
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2020, »
Miejsce przechowywania dokumentacji (AZ, komórka) nie ma wpływu na jej kwalifikację archiwalną.

Cytuj
co w takim razie z dokumentacją po wejściu w życie rozporządzenia? Chyba raczej powinno się zmieniać kwalifikację na wyższą.
Jak najbardziej. Z chwilą wejścia w życie nowego JRWA należy dokonać przekwalifikowania istniejącej dokumentacji jeśli dotychczas miała kategorię niższą.
Zapoznaj się z informacją nr 11 NDAP:
https://www.archiwa.gov.pl/images/docs/instrukcje/11_informacja_nr_11.PDF

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Załamany
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2020, »
dzięki, tak patrzę teraz na te wszystkie moje pytania, które są totalnie głupie i odpowiedzi oczywiste i niepotrzebnie je zadaje chyba, dzięki Rovan że jesteś wyrozumiały