Autor Wątek: Kontrola Archiwum Państwowego  (Przeczytany 666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bastian

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Kontrola Archiwum Państwowego
« dnia: Marzec 22, 2020, »
Szanowni

Mam pytanie odnośnie protokołu z przeprowadzonej kontroli. Mianowicie pod koniec listopada 2019 roku miała miejsce kontrola przedstawiciela z AAN. Pan kontrolujący pod koniec kontroli przekazał informację iż protokół prześle w styczniu 2020.
na początku stycznia pismo z AAN informujące, "że z przyczyn od nich niezależnych protokół z przeprowadzonej kontroli zostanie przesłany w późniejszym terminie". Właśnie mija marzec a protokołu ni widu ni słychu. ;D
Tyle wstępu. Moje pytanko brzmi jak długi będzie ten późniejszy termin oraz czy przepisy regulują czas jaki mija od przeprowadzonej kontroli do przesłania protokołu z niej.

 

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Kontrola Archiwum Państwowego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2020, »
Chodzi o protokół kontroli, czy wystąpienie pokontrolne?

W przypadku protokołu kontroli ustawa nie wskazuje konkretnego terminu jego sporządzenia. Mówi jedynie, że "Wyniki kontroli kontroler przedstawia w protokole kontroli" (art. 21b ust. 1).
Moim zdaniem należy z tego wywieść, że protokół kontroli powinien zostać przekazany kierownikowi jednostki kontrolowanej niezwłocznie po zakończeniu kontroli.

Natomiast wystąpienie pokontrolne AP przekazuje jednostce kontrolowanej w ciągu 2 miesięcy od otrzymania protokołu kontroli podpisanego przez kierownika tejże jednostki lub odmowy złożenia podpisu (art. 21c ust. 1).

Offline bastian

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Kontrola Archiwum Państwowego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2020, »
Dziękuję za odpowiedź
Chodziło mi o protokół.
Cóż pewnie sobie jeszcze poczekam na powyższy dokument:)

Pozdrawiam