Autor Wątek: archiwizacja akt przyjmowanych do AZ  (Przeczytany 702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
archiwizacja akt przyjmowanych do AZ
« dnia: Marzec 12, 2020, »
Witam ponownie ;D
pracuję w AZ i do tej pory dokumentacja była tak "średnio" przygotowywana i przyjmowana do AZ. Chcę  wprowadzić nowe procedury archiwizacji i nie wiem jakie podstawy prawne o tym mówią (jak robić teczkę) bo chcę mieć podkładkę w razie co ::)

Offline Pogórzanin

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 30
Odp: archiwizacja akt przyjmowanych do AZ
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2020, »
Podstawowymi aktami obowiązującymi w tego typu sprawach jest instrukcja kancelaryjna, instrukcja archiwalna a przy sporządzaniu teczek jrwa. Po co wymyślać coś co powinno być uregulowane i przestrzegane. Co najwyżej jako archiwista przeprowadzić w tym zakresie szkolenie i ewentualnie pomóc w razie konkretnych zapytań. To moja rada.

Offline młodziak

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: archiwizacja akt przyjmowanych do AZ
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2020, »
Dziękuję za odpowiedź ;D Co prawda czytam ciągle te akty prawne, ale nie miałem do końca pewności czy to są jedynie te czy może coś jeszcze.  :-[ Pozdrawiam

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: archiwizacja akt przyjmowanych do AZ
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2020, »
Masz jeszcze Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej. Tam masz napisane jak mają byc np. przygotowane akta do Archiwum Państwowego (jeśli oczywiście podlegacie pod nadzór AP).
prawy obrońca lewego słupka

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: archiwizacja akt przyjmowanych do AZ
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2020, »
Jeśli natomiast miałbyś wątpliwości co do umocowania prawnego obowiązujących w Twojej jednostce normatywów, to wynika ono z art. 6 ust. 2 Ustawy o Narodowym Zasobie Archiwalnym i Archiwach.