Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

Brakowanie 2020

(1/1)

Bożena24:
Dostałam zgodę z AP na brakowanie. I co teraz? Mam szukać firmy, która zajmuje się brakowaniem czy można samemu przekazać gdzieś, ale podobno przy tym trzeba jakieś karty odpadów wypełniać i nie wiem jak to załatwić

Danutka:
Najlepiej chyba zamówić sobie firmę, która profesjonalnie zniszczy dokumentację w sposób uniemożliwiający pozyskania danych ze zniszczonych akt. Później powinni przysłać protokół, certyfikat ze zniszczenia. Niektóre firmy oferują nagranie procesu niszczenia i przesłanie takiego filmiku. Trzeba tylko pamiętać, by podpisać z nimi umowę dot. powierzenia danych osobowych w zw. z RODO.

EwelinaP:
Po uzyskaniu zgody z AP robię zapytanie ofertowe i wysyłam do kilku firm. Ta, która wykaże zgodność z RODO (wskaże IOD, przedstawi podstawowe procedury itd) oraz da najniższą cenę, niszczy nam akta. Idzie zamówienie, podpisana jest umowa powierzenia, na koniec przysyłają nam certyfikat potwierdzający zniszczenie.

Bożena24:
A jak długo ważna jest zgoda Archiwum Państwowego na brakowanie?

Rovan:
Bezterminowo.
Przy czym - żebyśmy się dobrze zrozumieli - każda zgoda jest jednorazowa i dotyczy tylko dokumentacji, dla której została wydana.
Tzw. zgoda generalna została zlikwidowana w 2015 r.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej