Autor Wątek: Brakowanie 2020  (Przeczytany 1003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bożena24

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 35
Brakowanie 2020
« dnia: Luty 21, 2020, »
Dostałam zgodę z AP na brakowanie. I co teraz? Mam szukać firmy, która zajmuje się brakowaniem czy można samemu przekazać gdzieś, ale podobno przy tym trzeba jakieś karty odpadów wypełniać i nie wiem jak to załatwić
ożena

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Brakowanie 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2020, »
Najlepiej chyba zamówić sobie firmę, która profesjonalnie zniszczy dokumentację w sposób uniemożliwiający pozyskania danych ze zniszczonych akt. Później powinni przysłać protokół, certyfikat ze zniszczenia. Niektóre firmy oferują nagranie procesu niszczenia i przesłanie takiego filmiku. Trzeba tylko pamiętać, by podpisać z nimi umowę dot. powierzenia danych osobowych w zw. z RODO.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brakowanie 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2020, »
Po uzyskaniu zgody z AP robię zapytanie ofertowe i wysyłam do kilku firm. Ta, która wykaże zgodność z RODO (wskaże IOD, przedstawi podstawowe procedury itd) oraz da najniższą cenę, niszczy nam akta. Idzie zamówienie, podpisana jest umowa powierzenia, na koniec przysyłają nam certyfikat potwierdzający zniszczenie.

Offline Bożena24

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 35
Odp: Brakowanie 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2020, »
A jak długo ważna jest zgoda Archiwum Państwowego na brakowanie?
ożena

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Brakowanie 2020
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2020, »
Bezterminowo.
Przy czym - żebyśmy się dobrze zrozumieli - każda zgoda jest jednorazowa i dotyczy tylko dokumentacji, dla której została wydana.
Tzw. zgoda generalna została zlikwidowana w 2015 r.