Autor Wątek: Archiwizacja deklaracji  (Przeczytany 2324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Archiwizacja deklaracji
« dnia: Styczeń 22, 2020, »
Witam,
Od niedawna jestem archiwistką i osoba, która zajmuje się deklaracjami w sprawie odpadów komunalnych, chciała by oddać je do archiwum ponieważ już się nie mieszczą. Zaznaczę, że deklaracje te nie były archiwizowane od samego początku czyli od 2013 roku.
Zastanawiałam się nad tym aby zarchiwizować stare deklaracje do 2017 roku, tylko czy tak można?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2020, wysłana przez KasiaKatarzyna »

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Archiwizacja deklaracji
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2020, »
Niech ta osoba ci te deklaracje przygotuje. Wymagaj haseł zgodnych z jrwa, dat skrajnych, itp.
Nie przyjmuj segregatorów - zwłaszcza oględnie opisanych. Do ciebie ma trafić dokumentacja nie budząca wątpliwości.
prawy obrońca lewego słupka

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Archiwizacja deklaracji
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2020, »
przejrzałam cały jednolity rzeczowy wykaz akt i nigdzie nie mam deklaracji o odpadach komunalnych,  można by było umieścić w dziale gospodarka odpadami bez symbolu klasyfikacji. Tylko pytanie jaka kategorie przypisać.
Sprawa wygląda tak, że jest to ciągłość deklaracji są to korekty, z tym, że w tym roku weszły nowe deklaracje. (wstępnie rozmawiałam z koleżanka i te nowe deklaracje można zmienić na nowa deklaracja zamiast korekta deklaracji) Czy mogę przyjąć od 2013 do 2019. Czy tylko do 2017 tak jak jest to wymagane.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Archiwizacja deklaracji
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2020, »
Na pewno przyjęłabym tylko akta do końca 2017 roku. Co do numeru, to w zależności od jednostki oczywiście. Powinno się coś znaleźć.

Offline to/die/for

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
Odp: Archiwizacja deklaracji
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2020, »
kiedy pracowałem w urzędzie miejskim przyjmowałem deklaracje śmieciowe pod symbolem 3137 Opłata administracyjna, a po myślniku wpisywało się co dokładnie znajduje się w teczce czyli np deklaracje dotyczące odpadów komunalnych. Nie pamiętam już dokładnie ale to, że zastosowaliśmy to hasło wynikało albo z ustaleń z miejscowym archiwum państwowym albo były wydane wytyczne głównego dyrektora archiwów państwowych.
Z racji, że przepisy śmieciowe weszły w życie w 2013 r. więc 2 lata po opublikowaniu jrwa, można zwrócić się do miejscowego archiwum państwowego o rozszerzenie wykazu.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
prawy obrońca lewego słupka

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Archiwizacja deklaracji
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2020, »
ok, rozumiem, bardzo dziękuje za odpowiedź :)