Autor Wątek: Program  (Przeczytany 576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Program
« dnia: Styczeń 24, 2020, »
Bracia i siostry archiwiści.
Czy w swoich archiwach zakładowych korzystacie z jakiegoś programu ułatwiającego ewidencję zasobu?
Chciałabym kupić jakiś program, w którym po wprowadzeniu spisów Z-O będę mogła:
- wygenerować spis dokumentacji kwalifikującej się do wybrakowania;
- prowadzić ewidencję udostępnień, generować karty udostępnień,
- po uzyskaniu zgody wpisać jej nr, odhaczyć, które jednostki muszę zostawić do ekspertyzy, w pozostałych masowo zaznaczyć, że dokumentację wybrakowano;
Pracuję na JRWA dla gmin, więc chciałabym, żeby program opierał się na tym JRWA, sam zasysał np tytuły teczek podczas wpisywania spisu do programu lub aby nawet go generował po wpisaniu symboli klas do programu.

Istnieje coś takiego czy to moje marzenia?  ;D

Jeśli macie takie mogę prosic o nazwy oprogramowania i koszt mniej więcej zakupu oraz utrzymania?

Offline Michał Kaca

  • ZoSIA_dev
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 76
Odp: Program
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2020, »
Ściśle w temacie mogę tylko potwierdzić, że aplikacje dla archiwów zakładowych istnieją (oczywiście płatne i z większymi/mniejszymi wadami, jak to aplikacje).

Jakiś czas temu chciałem prywatnie napisać darmową aplikację dla AZów. Zapotrzebowanie na pewno istnieje (AZ jest b. dużo, większość nie ma żadnych aplikacji; służbowo też dostaję sporo pytań, czy nie mamy czegoś dla AZ), zresztą sam wątek o tym świadczy. Coś tam nawet udało mi się zrobić ale temat upadł (głównie z mojej winy). W międzyczasie oddaliłem się od tematyki AZ, co też stanowi pewien problem.

Gdyby jednak znalazła się osoba pracująca aktualnie w AZ i chętna do aktywnej współpracy, może udałoby się wrócić do sprawy.
Chodzi mi głównie o spisanie czegoś w rodzaju specyfikacji (nie koniecznie "specjalistycznej" - raczej spis funkcjonalności, wykaz danych przechowywanych w aplikacji itp.), systematycznego odpowiadania na pojawiające się pytania oraz testowanie aplikacji.
Myślę, że przy okazji można się sporo nauczyć :)

Offline archiwistka90

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Program
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2020, »
kurcze, to ja mogę pomóc, wyślę w wiadomości na priv kontakt do mnie i działamy :)

Offline Michał Kaca

  • ZoSIA_dev
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 76
Odp: Program
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2020, »
Świetnie! Jak już coś wypracujemy, skonsultujemy na forum.