Autor Wątek: Okres przechowywania Decyzji o umieszczeniu urządzeń w pasie drogowym  (Przeczytany 546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Witam, mam do Państwa pytanie odnośnie okresu przechowywania decyzji wydanych przez gminę o umieszczeniu urządzeń w pasie drogowym. Wg JRWA jest to kat. B5, tylko czy jeśli decyzja jest wydana na czas nieokreślony i co roku uiszczana jest opłata za każdy następny rok umieszczenia urządzeń tzn. że nie będzie można ich wybrakować?  Naszły mnie spore wątpliwości w tym temacie. Bardzo proszę o poradę. :)

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Dzień dobry, procedurze brakowania poddajemy dokumentację spraw zakończonych. Po drugie, jaka komórka organizacyjna jest wytwórcą tej dokumentacji? Jaką decyzję podjęła osoba kierująca tą komórką? To ona określa rzeczywisty okres przydatności dokumentacji w bieżącej pracy komórki. Czy ta dokumentacja jest w komórce czy już w zasobie archiwum zakładowego? pozdrawiam djs
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Dokumentacja została przekazana do archiwum zakładowego i sprawy są zakończone. Sprawa kończy się wydaniem decyzji. W uwagach JRWA nie ma żadnych adnotacji od kiedy liczymy okres przechowywania. Bo gdyby decyzja była ważna np. 3 lata, to B5 trzeba by odliczyć od zakończenia ważności decyzji i wybrakować. Ale tu decyzja wydana jest na czas nieokreślony i jeszcze co roku naliczana jest opłata od umieszczenia tego urządzenia (czyli np. rury, kabla itp.). Kierujący komórką skłania się do tego by nie niszczyć tych decyzji bo może ktoś do nich wracać, skontrolować czy było pozwolenie na np. umieszczenie rury w drodze itp. , albo gdyby ktoś zaprzestał uiszczać tych corocznych opłat.
Drugi egz. tych decyzji otrzymuje dział opłat by właśnie pilnować tych corocznych opłat.
Dlatego ja też raczej bym je zostawiła. Ale chciałam zasięgnąć Państwa opinii.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Cytuj
W uwagach JRWA nie ma żadnych adnotacji od kiedy liczymy okres przechowywania
Uwagi maja jedynie charakter pomocniczy.
W przypadku dokumentacji takiej jak decyzje okres przechowywania liczymy od ich uchylenia/wygaśnięcia.
W jaki sposób Urzad miałby dalej naliczać opłatę, jeśli nie dysponowałby dokumentem stanowiącym podstawę prawną tegoż naliczenia? :)