Internetowe Forum Archiwalne > Udostępnianie

Rewersy

(1/1)

Bolek:
Witam. Mam pytanie. Czy odrzucacie niechlujnie i niestarannie wypełnione rewersy? Czyli takie, które nie maja numeru zespołu, nazwy zespołu, nieczytelny podpis zamawiającego, itp. Ja zawsze się zastanawiam gdy takie do mnie trafiają. Czasami trzeba się domyślać co zamawiający miał na myśli i kto to zamawia.

Hanna Staszewska:
A jak na rewersie nie ma nazwy zespołu ani numeru to jak zrealizować takie zamówienie?

Bogusława Deryło:
Jak obsługiwałam pracownię i dostawałam źle wypełniony rewers, to go po porostu oddawałam do uzupełnienia. Przy rewersach leżał zalaminowany "wzornik" z przykładami prawidłowo wypełnionych rewersów dla kilku różnych zespołów i tłumaczeniem poszczególnych pól dla obcokrajowców. Polecam taki patent - działał.

muniekdm:
Sprawa dotyczy rewersów i udostępniani, więc trochę odświeżę ten wątek  :)

Ostatnio zmierzyłem się z procedurą udostępniania akt w Archiwach Państwowych. Są w AP rewersy elektroniczne, które można wypełnić i przesłać. Jednakże trzeba znać sygnaturę akt. Aby ją poznać można zwrócić się do AP lub pofatygować się osobiście. Wypełnienie rewersu elektronicznego jest możliwe tylko, gdy zna się sygnaturę. Są zespoły, których zawartość jest udostępniana na Szukaj w Archiwach. Jednakże dużo jest takich zespołów, których zawartość nie jest tam udostępniona. Wydawało mi się, że po retrokonwersji cała ewidencja powinna być udostępniona. Niestety nie jest tak pięknie.  :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej