Autor Wątek: Pismo w sprawie dostępu do prac doktorskiej i habilitacyjnej  (Przeczytany 307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Użytkownik

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Witam serdecznie,

do mojego podmiotu wpłynęła prośba z zewnętrz o udostępnienie lub wykonanie kopii pracy doktorskiej i habilitacyjnej. Podanie wnosi krewny autora tych dokumentów. Czy można w takim wypadku udostępnić te dokumenty oraz czy należy w jakiś sposób weryfikować dane wnioskującego ? Czy ten wniosek nie powinien zostać potraktowany jak dostęp do informacji publicznej ? Będę wdzięczna za podpowiedź.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Witam,
A nie jest przypadkiem tak, że rozprawa doktorska jest publiczna i powinna być dostępna w czytelni biblioteki? Tak było jeszcze kilka lat temu i o ile to się nie zmieniło to tak jest nadal. Więc ja bym poszedł tym tropem i spróbował się dowiedzieć jakie są zasady kopiowania w bibliotece, bo przyjść do czytelni to może raczej każdy.
Jeżeli chodzi o habilitację to powinna być wydawana drukiem przed obroną więc chyba nie ma większego sensu sięgać po maszynopis. No chyba, że tamta osoba koniecznie chce porównać maszynopis z wersją wydaną.
Jeszcze przychodzi mi jeden pomysł. Mianowicie może wnioskodawcy chodzi o zapoznanie się z całą dokumentacją dotyczącą przewodów doktorskiego i habilitacyjnego. Jednak najpierw poszedł bym tropami zasygnalizowanymi powyżej.
pozdrawiam