Autor Wątek: Prawo do wykonywania zawodu archiwisty  (Przeczytany 1413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archer6

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Prawo do wykonywania zawodu archiwisty
« dnia: Styczeń 03, 2020, »
Nie chodzi mi o to, co trzeba zrobić aby te uprawnienia zdobyć, a raczej przez jaki czas mam prawo do szukania pracy w archiwach, jeśli narazie nie mogę pracować ze względu na studia i praktyki studenckie. Prawo do wykonywania zawodu zyskałem obraniając pracę licencjacką a teraz jestem na studiach magisterskich. Mówiono mi, że mam prawo do wykonywania zawodu przez 2 lata od tamtego momentu, ale nie pamiętam dokładnie, czy mówiono mi, że liczy się to do końca danego roku (w sensie jak obroniłem się np. 10 lipca 2019, to mogę szukać pracy w tym zawodzie do KOŃCA 2021 roku), czy może liczy się dokładnie do 2 rocznicy obrony?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Prawo do wykonywania zawodu archiwisty
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2020, »
Głupot ktoś ci naopowiadał. Nie ma czegoś takiego jak "prawo wykonywania zawodu" w archiwach, masz tylko takie a nie inne wykształcenie, a ono się nie przeterminowuje.
Jarek Orszulak

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Prawo do wykonywania zawodu archiwisty
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2020, »
Nie chodzi mi o to, co trzeba zrobić aby te uprawnienia zdobyć, a raczej przez jaki czas mam prawo do szukania pracy w archiwach, jeśli narazie nie mogę pracować ze względu na studia i praktyki studenckie. Prawo do wykonywania zawodu zyskałem obraniając pracę licencjacką a teraz jestem na studiach magisterskich. Mówiono mi, że mam prawo do wykonywania zawodu przez 2 lata od tamtego momentu, ale nie pamiętam dokładnie, czy mówiono mi, że liczy się to do końca danego roku (w sensie jak obroniłem się np. 10 lipca 2019, to mogę szukać pracy w tym zawodzie do KOŃCA 2021 roku), czy może liczy się dokładnie do 2 rocznicy obrony?

Zapytam z ciekawości skąd takie informacje? Z tego co wiem to chyba w przypadku uprawnień pedagogicznych istnieje podobny przepis. Ja rozpocząłem pracę prawie 8 lat po studiach magisterskich. Pozdrawiam

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prawo do wykonywania zawodu archiwisty
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2020, »
dokładnie nie ma "prawa wykonywania zawodu" Pracodawca może wymagać wykształcenia wyższego lub też tylko skończonych kursów archiwalnych a nawet nie musi ich wymagać bo archiwistą może zostać każdy

Offline Archer6

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Prawo do wykonywania zawodu archiwisty
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2020, »
Nie chodzi mi o to, co trzeba zrobić aby te uprawnienia zdobyć, a raczej przez jaki czas mam prawo do szukania pracy w archiwach, jeśli narazie nie mogę pracować ze względu na studia i praktyki studenckie. Prawo do wykonywania zawodu zyskałem obraniając pracę licencjacką a teraz jestem na studiach magisterskich. Mówiono mi, że mam prawo do wykonywania zawodu przez 2 lata od tamtego momentu, ale nie pamiętam dokładnie, czy mówiono mi, że liczy się to do końca danego roku (w sensie jak obroniłem się np. 10 lipca 2019, to mogę szukać pracy w tym zawodzie do KOŃCA 2021 roku), czy może liczy się dokładnie do 2 rocznicy obrony?

Zapytam z ciekawości skąd takie informacje? Z tego co wiem to chyba w przypadku uprawnień pedagogicznych istnieje podobny przepis. Ja rozpocząłem pracę prawie 8 lat po studiach magisterskich. Pozdrawiam
No właśnie od pewnego doktoranta z którym mieliśmy zajęcia. On był po specjalności archiwistycznej i nauczycielskiej i nam powiedział, że istnieją takie przepisy zarówno w przypadku zawodu archiwisty, jak i nauczyciela a my zaufaliśmy mu i nie pytaliśmy profesorów o to. Może podał nam takie informacje, żeby zniechęcić nas do tego zawodu, bo wiem od znajomych, że w jego archiwum gdzie robił praktyki to mocno go gnoili. Ponadto my mieliśmy archiwistykę na I stopniu, więc mielibyśmy trochę mało czasu na znalezienie pracy w archiwum jeśliby nie udało się znaleźć pracy w wakacje po I stopniu studiów i obronie pracy zważywszy na to, że dochodziły do nas głosy że nie jest tak łatwo znaleźć pracę w archiwach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2020, wysłana przez Archer6 »

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Prawo do wykonywania zawodu archiwisty
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2020, »
Niezły doktorant widzę...też byłem doktorantem i do głowy by mi nie przyszło, żeby podczas zajęć podawać studentom tak niesprawdzone informacje :)