Autor Wątek: Przekazanie archiwum dla kierownika  (Przeczytany 645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel2018

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Przekazanie archiwum dla kierownika
« dnia: Grudzień 21, 2019, »
W związku z kończeni pracy w Instytucji pożegnam się również z AZ.

Od 4 miesięcy między innymi zajmowałem sie  prowadzeniem archiwum, polecam inne moje wątki :(  W ciągu tych kilku miesiącach z uwagi na NAWAŁ innych obowiązków po prostu nie miałem czasu nawet możliwości rozejrzeć się po AZ czy nawet prześledzić spisów czy choć wykazów spisów. Przyjąłem 4 razy akta. To wszystko co zrobiłem w archiwum, którego używamy przede wszystkim jak kolejnego magazynu.
Dokumentację dot. prowadzenia archiwum kontrole,( sprawozdań w ogolę nie ma )  przejrzałem dopiero 2 dni temu! gdy przełożony przestraszył się końca roku i stwierdził że mam się zajać się tylko AZ i tylko czy nie trzeba "czegoś wysłać do AP żeby jakiś termin nie uciekł". Zbiegło się to z moim zwalnianiem sie z Instytucji planowanym przeze mnie wcześniej. Pozostały mi może 4 dni pracy, następnie wybieram  długi zaległy urlop i kończę.

Po podjęciu pracy nie było  przekazania archiwum w szczególności protokołu czegokolwiek. Teraz w zawiązku z zwalnianiem się obawiam się że przełożony będzie chciał abym przekazał mu "protokolarnie" zarówno AZ jak inne sprawy - może trochę przesadzam. Na chwile obecną nadal niewiele wiem na temat zbiorów archiwum, którym zawsze miałem zająć się w wolnej chwili...Takiej chwili nigdy nie było.

Jak mogę przygotować się, co zrobić w związku z kończeniem pracy w AZ. Przewiduję problemy z zdaniem AZ.

 Nadmieniam, że nowego archiwisty nie ma obecnie i nie będzie  szybko. Kierownik (który w Instytucji jest dłużej o 2 miesiące  ode mnie) dawno chciał przekazać archiwum komuś innemu - nikt się nie zgodził nawet za dodatkowe wynagrodzenie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2019, wysłana przez pawel2018 »

Offline pawel2018

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: Przekazanie archiwum dla kierownika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2019, »
Dodaję pytanie: jak powinno przebiegać przekazanie AZ dla kierownika?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Przekazanie archiwum dla kierownika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2020, »
Przekazanie AZ odbywa się protokolarnie. Zresztą taki zapis powinien figurować w waszej instrukcji archiwalnej (w rozdziale dot. obsady archiwum).