Autor Wątek: Koniec roku powiadomienie AP o zdarzeniach w archiwum  (Przeczytany 983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel2018

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Otrzymałem od przełożonego polecenie: W związku z końcem roku mam sprawdzić czy nie uciekną nam terminy odnośnie powiadomienia AP o zaistniałych  sprawach, zdarzeniach związanych z funkcjonowaniem naszego archiwum zakładowego. Archiwum prowadzę od września br, przyjąłem 2 razy akta kat. A i chyba 2 razy B.

1. Powinienem powiadomić AP o przyjęciu akt kat. A i dołączyć spis zdawcze odbiorczy z każdego  tego przyjęcia. Jaka jest podstawa prawna tego działania?
 
Ponadto uważam że powinienem ustalić cz y w latach poprzednich powiadamiano AP o przyjmowaniu kat. A przewiduję duże kłopoty w tym temacie - może lepiej odpuścić co ktoś nie dopełnił...

2. Co jeszcze mogę zrobić w ramach polecenia, lub obowiązujących przepisów w odniesieniu do końca roku w stosunku do AP?

Wolę nie dzwonić do AP bo się im przypomnę...
Jutro z rana zapewne będę musiał przedstawić pozycje  i przystąpić do realizacji... Proszę o wytyczne...

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec roku powiadomienie AP o zdarzeniach w archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2019, »
Do wiadomości AP przesyła się sprawozdanie z działalności archiwum. W sprawozdaniu podaję się m.in. stan zasobu, informację o ilości dokumentacji przejętej z komórek organizacyjnych.

Offline pawel2018

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: Koniec roku powiadomienie AP o zdarzeniach w archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2019, »
Dziękuje  za odpowiedź. Poniżej cytat z Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r oraz pytanie kończące temat:

Sprawozdawczość archiwum zakładowego
§ 46. 1. Archiwista sporządza sprawozdanie roczne z działalności archiwum zakładowego i stanu dokumentacji w archiwum zakładowym w terminie do dnia 31 marca roku następnego po roku sprawozdawczym.

Czy ten termin nadal jest tak określony. Z tego wynika, że na chwilę obecną mam czas do marca 2020  ;).

Domyślam sie że powinny byc wcześniejsze sprawozdania nie trafiłem na coś podobnego...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2019, wysłana przez pawel2018 »

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Koniec roku powiadomienie AP o zdarzeniach w archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2019, »
Tak czas jest do 30 marca, co nie znaczy, że trzeba czekać aż tyle :) Nie ma ani jednego sprawozdania rocznego do AP?? A od kiedy macie nadzór?