Internetowe Forum Archiwalne > Promocja i edukacja

Opinia na temat działalności edukacyjnej

(1/2) > >>

OlSi:
Witam, chciałam się zapytać, co myślicie na temat działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej archiwów. Czy uważacie, że takie działania są potrzebne, czy to tylko strata czasu?
Chcę zrobić pierwsze rozeznanie w temacie, ponieważ przygotowuję się do napisana pracy naukowej i poznać zdanie archiwistów na ten temat, by wiedzieć z której strony ugryźć temat.

Czarny1986:
Witam! Uważam, że taka komórka zajmująca się edukacją oraz popularyzacją powinna znajdować się w większości archiwów. Zwłaszcza w tych o bogatym zasobie. Zapoznawanie społeczeństwa z posiadanym zasobem jest według mnie bardzo ważne, dlatego że w ten sposób można znacznie poszerzyć świadomość historyczną a być może zachęcić do korzystania ze zbiorów archiwalnych. Bez wątpienia w zakres zadań wspomnianych w temacie powinna wchodzić również działalność naukowa, której owocem są publikacje.
A ja mam takie pytanie. Praca na konkretny stopień magisterska? doktorska?

pozdrawiam

OlSi:

--- Cytat: Czarny1986 w Listopad 25, 2019, ---Witam! Uważam, że taka komórka zajmująca się edukacją oraz popularyzacją powinna znajdować się w większości archiwów. Zwłaszcza w tych o bogatym zasobie. Zapoznawanie społeczeństwa z posiadanym zasobem jest według mnie bardzo ważne, dlatego że w ten sposób można znacznie poszerzyć świadomość historyczną a być może zachęcić do korzystania ze zbiorów archiwalnych. Bez wątpienia w zakres zadań wspomnianych w temacie powinna wchodzić również działalność naukowa, której owocem są publikacje.
A ja mam takie pytanie. Praca na konkretny stopień magisterska? doktorska?

pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---


Dziękuję za odpowiedź. Jest to praca magisterska. Tematu pracy jeszcze dokładnie nie skonstruowałam, ponieważ chcę najpierw sprawdzić w którą stronę warto skierować zakres badań, jeśli chodzi właśnie o działalność popularyzatorską archiwów.

kasabiann:
A może kontakt z Forum Edukatorów Archiwalnych?

Hanna Staszewska:
I polecam lekturę książki "Edukacyjna funkcja archiwów" Agnieszki Rosy
https://www.archiwa.gov.pl/images/docs/Funkcja_edukacyjna_archiwow.pdf

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej