Autor Wątek: akta osobowe -spisy zdawczo odbiorcze- wykaz  (Przeczytany 540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atena87

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Witam,
pierwszy raz będę archiwizować akta osobowe, na stanie w archiwum zakładowym mam już teczki z aktami do których są już spisy zdawczo -odbiorcze. Moje pytanie jest takie, wyczytałam gdzieś ,że do obecnych już spisów mogę dopisać kolejną pozycję ale jak to zrobić w praktyce? mam już przecież spis zdawczo odbiorczy, który został wytworzony i podpisany przez przez kadrową i osobę przejmującą akta. Przecież nie mogę go wyrzucić i utworzyć nowego z dopisaniem kolejnej teczki akt osobowych. Wykaz też mam jeden do akt osobowych.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: akta osobowe -spisy zdawczo odbiorcze- wykaz
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2022, »
Witam,
należy zrobić nowy spis dla tego przyjęcia z numerem kolejnym. Na którym znajdą się akta przyjmowane obecnie. Wykaz tylko do akt osobowych? Powinien być wykaz dla wszystkich spisów, wykaz dla poszczególnych komórek, ja prowadzę również wykaz dla kat. A. Myślę, że nie ma problemu aby prowadzić również wykaz akt osobowych (pomocniczo).
pozdrawiam

Offline atena87

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 14
Odp: akta osobowe -spisy zdawczo odbiorcze- wykaz
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2022, »
właśnie osoba która wcześniej tu archiwizowała akta była to firma zewnętrzna zrobił osobny wykaz dla akt osobowych, gdzie  numery spisów  podał np. 1/A, 1/B, ( takie jak nadane na spisach zdawczo-odbiorczych) .
czyli np.jak mam do zarchiwizowania akta 1 osoby, robię nowy spis zdawczo odbiorczy z kolejnym numerem, oraz wpisuje do wykazu zdawczo-odbiorczego w następnej pozycji kolejnej

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: akta osobowe -spisy zdawczo odbiorcze- wykaz
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2022, »
Dokładnie tak bym zrobił. Jeżeli nie ma więcej niż jedna teczka to tak należałoby zrobić.
podrawiam

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 490
Odp: akta osobowe -spisy zdawczo odbiorcze- wykaz
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2022, »
Witam atena87,
czy przyjmowane przez Ciebie akta osobowe dotyczą osób zatrudnionych po 01.01.2019 r.
Wszczęty przeze mnie wcześniej watek nie został niestety poruszony a kadry jako komórka merytoryczna oczekuje od nadzoru archiwalnego stanowiska czy można przekazywać do archiwum dwie teczki jednego pracownika dla którego kolejne umowy zatrudnienia dotyczyły okresu przed i po 2019 r.
Czy masz w tym zakresie ustalenia w z właściwą u Ciebie komórką odpowiadająca za prowadzenie akt osobowych?