Autor Wątek: Wydział komunikacji  (Przeczytany 1301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline scofieldowa94

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Wydział komunikacji
« dnia: Styczeń 23, 2020, »
Witam, mam pytanie odnośnie kwestii wyrejestrowania pojazdów. Według "&9.4   Akta pojazdu przechowuje się przez okres 5 lat od dnia wyrejestrowania pojazdu lub zmiany właściwości miejscowej organu rejestrującego", a w wykazie akt jest mowa tylko o dokumentacji dot. rejestracji BE10. W takim przypadku jak to liczyć?

Pierwszy raz się tym zajmuję, więc chciałabym zapytać jeszcze, co zrobić w przypadku, gdy teczki są zniszczone przez zalanie?

W jakie kartony pakujecie teczki do przekazania?

Jakie macie sposoby na weryfikację teczek, które mają być przekazane po 10 latach ? Wyciąganie teczek z regałów i sprawdzanie każdej po kolei jest zbyt czasochłonne.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Wydział komunikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2020, »
Drodzy Forumowicze,
zapraszam wszystkich, którzy zetknęli się z problemem dokumentacji Wydziałów Komunikacji i Transportu do udziału w rozmowie na forum IFAR! Przypuszczam, ze jest to temat ogólnopolski - wszystkich Starostw Powiatowych. POROZMAWIAJMY! Podzielmy się swoim doświadczeniem!
Jestem akurat w toku pionierskich prac nad rozgryzieniem tego twardego orzecha. Zero emocji, maksimum pragmatyzmu. Długie rozmowy z AP wskazują na to, że góry nieruszanych latami teczek pojazdów (TONY!) wymagają indywidualnych, umówionych z AP, rozwiązań. Dokumenty zalanie (czym? fekaliami?), zniszczone przez wilgoć i grzyb - to makabra. Potrzebny jest zespół ludzi w rękawiczkach i maseczkach + miejsce na osuszenie = jeśli jest szansa na odzyskanie choćby części akt (jeszcze zależy z jakiego rocznika i jakiego rodzaju akta - czy pojazdów wyrejestrowanych?).  Generalnie NDAP zajęta jest (zwłaszcza obecnie) tylko sobą. Jeśli Archiwa Państwowe są skoncentrowane na wytycznych tworzenia swoich archiwów zakładowych - to ja wymiękam. :) 
Z chirurgicznym chłodem na twarzy stwierdzam - każda teczka musi być wpisana do ewidencji archiwum zakładowego. Ja to robię rocznikami! Np. Oznaczam sobie akta pojazdów z 2008 roku. W ramach jednego roku, dzielę teczki na miesiące - od stycznia (1.) do grudnia (12.) I nadaję aktom (np. z roku 2008) JEDEN znak, np. XXX.5410.1.2020.YY. Cyfra arabska oznacza STYCZEŃ. Pod tym jednym styczniowym znakiem - w ewidencji elektronicznej - wypisuję wszystkie numery rejestrowanych w styczniu pojazdów. Nawet jeśli jest ich tysiąc. Odnotowuję wszystkie znaki szczególne przy danym pojeździe: data wyrejestrowania, marka, czy jest to pojazd zabytkowy (żółte tablice) etc. TO JEST PRACA Z NATURY.
PS. Jeśli rozwinie się dyskusja, pociągnę temat dalej.
Pozdrawiam!
djs   
Pozdrawiam
Danuta J. Samek