Autor Wątek: Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy  (Przeczytany 3058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiona

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy
« dnia: Sierpień 20, 2019, »
Zaczynam wątek dotyczący dokumentacji naborów, bo nie znalazłam odpowiedzi jak składać tą dokumentację do samego końca.
Do klasy Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy  (B5) odkładamy np. wniosek o wszczęcie procedury, ogłoszenie o naborze, wszelakie listy dostarczonych ofert, kandydatów którzy przyszli na rozmowę, wyniki testów, arkusze oceny i protokół komisji "rekrutacyjnej".

Chodzi o moment niszczenia ofert kandydatów, którzy nie zostali wybrani:
Niszczy te oferty komisja czy Pani Kadrowa? Czy powstaje protokół z tego niszczenia?
I najważniejsze - co zrobić z tym protokołem? Dołożyć do dokumentacji naborów i dać do brakowania po 5 latach?

Do procedury naboru powołuje się komisję i tu moje następne pytanie - czy jakakolwiek dokumentacja powołania tej komisji i protokoły kończące nabór a może i protokół zniszczenia ofert niewybranych kandydatów powinna lub nie powinna lądować w klasie Własne komisje, zespoły opiniodawczo-doradcze, grupy robocze (kat A).
Jeśli zniszczę owe protokoły w kat B5 to nie będzie żadnej dokumentacji z pracy komisji rekrutacyjnej - czy tak powinno być, czy zachować na wieki?
Wdzięczna będę za wszelkie rady bo mi robota nie idzie.


Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2019, »
Jeśli chodzi o protokoły z komisji konkursowych na stanowiska, to JRWA z 2011 r. dla gmin, mówi żeby protokoły te klasyfikować pod hasłem 111 - tj. kat A.

Offline Fiona

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2019, »
A czym się różni Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy od Konkursów na stanowiska? Ja myślę, że konkursy - to na wyższe stanowiska np. Dyrektora. W takim razie a bym te protokoły wszystkie (również egzemplarz protokołu z naboru) odłożyła do Własnych komisji kat. A.
Na kursie archiwalnym Pan pracujący w archiwum państwowym bardzo się dziwiąc stwierdził że nabór i konkurs to jest to samo - ale jak są dwie klasy to chyba jednak nie.
Naprawdę nikt nie ma z tym problemów? Gminy jak widzę w ich rozporządzeniach często odkładają protokoły likwidacji do naborów, więc z pewnością je niszczą.
Jak ktoś to czyta, to proszę o jakąś wskazówkę. Danutka po mojej stronie :) czy ktoś jeszcze?

Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2019, »
Teczka "zapotrzebowanie i nabór "to te ogłoszenia na stanowiska nieurzędnicze np roboty publiczne, staż -  że " w dniu.... będą przyjmowane podania i cv chętnych do pracy...." spośród których się tylko wybiera ludzi i później wywiesza się ogłoszenie kogo wybrano. Aczkolwiek .....  :) tę dokumentację należałoby zakwalifikować do Kat A, bo to przecież "ogłoszenia i obwieszczenia"   :(
z tym zatrudnianiem w JRWA coś Ustawodawcy nie wyszło, w rezultacie tak na pewniaka to można jedynie zniszczyć oferty osób nieprzyjętych, a protokół zniszczyć po 5 latach

w związku z tematem też mam pytanie: czy dobrze interpretuję że w przypadku osób zatrudnionych w wyniku konkursu - do akt osobowych odkłada się dokumenty związane z zatrudnieniem a nie z postępowania konkursowego ?  (choć o ile o mnie chodzi to aż się prosi wpiąć do akt informację o wyniku naboru)

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapotrzebowanie i nabór kandydatów do pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2019, »
Dokumenty aplikacyjne (oferty) kandydatów do pracy powinny być przechowywane przez okres wynikający z wykazu akt. Zwykle jest to 5 lat (B5). Wcześniejsze niszczenie tych dokumentów może się odbywać wyłącznie w sytuacji, gdy okres przechowywania ofert kandydatów nieprzyjętych i tryb ich niszczenia wynika z odrębnych przepisów.