Autor Wątek: stara dokumentacja - brakowanie, przyjęcie na stan AZ?  (Przeczytany 4847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 716
Odp: stara dokumentacja - brakowanie, przyjęcie na stan AZ?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2019, »
Zgodnie z rozporządzeniem MKiDN z 20.10.2015 (par. 9, ust. 4, pkt 5, lit c) spis na brakowanie zawiera informację o sygnaturze archiwalnej, a jeżeli nie była stosowana ? informację, że spis powstał z natury.
Zgodnie z tą zasadą w sytuacji gdy brakowaniu podlega dokumentacja nie przekazana na stan AZ zamiast sygnatury archiwalnej wpisuję formułkę "spis z natury".

Na wniosku o brakowanie, anie w piśmie przewodnim do AP nie ma obowiązku podawania lokalizacji brakowanej dokumentacji, nie jest ona w żaden sposób istotna w procesie wydawania zgody na brakowanie.

Offline jednolita rzeczowa

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: stara dokumentacja - brakowanie, przyjęcie na stan AZ?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2019, »
Odświeżę wątek, bo mam konkretne pytania, które też dotyczą starej dokumentacji. Mianowicie podchodzę do brakowania dokumentacji odziedziczonej, która powinna być już dawno wybrakowana. Pochodzi ona z trzech różnych firm, będą to odrębne spisy (w zależności od kategorii rzecz jasna - w obrębie firmy jeden spis B5 i jeden spis B10). Czy w związku z tym mogę ująć to w jednym wniosku o brakowanie, wyszczególniając w nim tylko nazwy tych firm i opisać wszystkie spisy w załącznikach? Czy muszę sporządzać osobne wnioski? (co wydaje mi się trochę bez sensu). I kolejne pytanie - dokumentacja pochodzi z czasów obowiązywania poprzedniego wykazu akt (z 1997 r.), firmy były likwidowane w latach 2008-2010, więc nawet nie było przymiarek do nowego (z 2017 r.) - na logikę jako podstawę kwalifikacji dokumentacji powinnam podać wykaz z 1997 r., czy mylę się i powinnam to wszystko przekwalifikować zgodnie z wykazem z 2017 r.?
Cogito ergo sum

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 716
Odp: stara dokumentacja - brakowanie, przyjęcie na stan AZ?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2019, »
Dla każdego aktotwórcy odrębny wniosek lub wnioski (w ramach każdego aktotwórcy osobne dla kat. B, BC, BE).
Podstawą kwalifikacji będzie ten wykaz wg którego nadawane były kategorie archiwalne (należy wziąć pod uwagę również ewentualne przekwalifikowania, do których mogło dojść jeśli w nowym JRWA ta sama dokumentacja miała kategorie wyższe niż w starym).