Autor Wątek: błędne przyporządkowanie klasy z jrwa  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mgro

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 43
błędne przyporządkowanie klasy z jrwa
« dnia: Czerwiec 03, 2019, »
Jedna z komórek merytorycznych zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc przy przygotowywaniu dokumentacji do archiwum. Podczas wyjaśniania jak należy opisać teczkę okazało się, że do 2016 r. numery spraw nie były nadawane dla ostatniej kategorii z jrwa a po 2016 r. nadawano numer klasy, która w ogóle nie istnieje w naszym wykazie. Jako że jestem początkująca bardzo proszę o podpowiedź jak z tego wybrnąć.

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 383
Odp: błędne przyporządkowanie klasy z jrwa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2019, »
Jedna z komórek merytorycznych zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc przy przygotowywaniu dokumentacji do archiwum. Podczas wyjaśniania jak należy opisać teczkę okazało się, że do 2016 r. numery spraw nie były nadawane dla ostatniej kategorii z jrwa a po 2016 r. nadawano numer klasy, która w ogóle nie istnieje w naszym wykazie. Jako że jestem początkująca bardzo proszę o podpowiedź jak z tego wybrnąć.
Skąd ja to znam... W mojej jednostce kiedyś też posługiwano się wymyślonymi klasami i to jeszcze z nadaną kategorią :o Pracuję w instytucie naukowym PAN. Tym pracownikom, którzy później to archiwizowali (czyli jakby spadkobiercom:):)) powiedziałam, żeby na teczce mimo wszystko podali znak akt, którego poprzednicy używali, a co do tytułu i kategorii - żeby posłużyli się przykładowym wykazem akt NDAP lub, jeśli tam nie znajdą pasującej klasy, żeby skorzystali z jakiegoś wykazu akt innego instytutu PAN. Nie widziałam innego wyjścia. A w spisie zdawczo-odbiorczym adnotacja, że opisano wg wykazu akt takiego i takiego, że referenci posługiwali się klasą, której nie było w wykazie instytutu itd.

Offline Kiowax

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: błędne przyporządkowanie klasy z jrwa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2019, »

W takiej sytuacji archiwista moźe nadać całości akt nową klasę z JRWA.