Autor Wątek: Deklaracje na opłaty za śmieci  (Przeczytany 602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danutka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 39
Deklaracje na opłaty za śmieci
« dnia: Maj 23, 2019, »
Witam, może ktoś podpowiedział by mi jak ugryźć temat deklaracji na opłaty za śmieci. W danym roku kalendarzowym np. 2013 zostało złożonych kilkaset deklaracji dot. segregacji śmieci, ilości mieszkańców w danej nieruchomości. Część z tych deklaracji została zmieniona, tzn. złożono korektę do tej deklaracji, bo np. urodziło się dziecko, ktoś wyjechał i zmieniła się liczba mieszkańców w domu. Więc ta stara, pierwotna deklaracja jest nieaktualna już, bo teraz jest nowa z nowymi danymi. Ale część deklaracji złożonych w tym 2013 r. nadal obowiązuje, ponieważ nic się nie zmieniło w danym domu. I jak to wszystko ma się do kwestii ewentualnego kiedyś brakowania tej dokumentacji? Tzn. czy jeśli będzie choć jedna aktualna ciągle ważna deklaracja, do której nic nie zmieniło, to nie będzie można zniszczyć tych deklaracji które są już nieważne, które zmienione? Bo generalnie brakuje się cały rocznik danej teczki, a nie poszczególne wybiórcze sprawy. A tu gdyby przyjąć że każda deklaracja to osobna sprawa, to wtedy te aktualne deklaracje blokowały by niszczenie tych już nieważnych. Ale idąc tą drogą, to może być tak, że w praktyce nigdy nie pozbędziemy się tych nieważnych deklaracji. Jak Państwo to widzą?

Offline paniarchiwistka91

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 79

Offline Aleksandra Czajkowska

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 33
Odp: Deklaracje na opłaty za śmieci
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2019, »
  A tu gdyby przyjąć że każda deklaracja to osobna sprawa, to wtedy te aktualne deklaracje blokowały by niszczenie tych już nieważnych. Ale idąc tą drogą, to może być tak, że w praktyce nigdy nie pozbędziemy się tych nieważnych deklaracji. Jak Państwo to widzą?
Ja też to widzę ciemno, ponieważ sprawą jest deklaracja /właściciel nieruchomości/ a kolejne deklaracje, to zazwyczaj korekty / aneksy/  tej pierwszej  :) więc sprawa się skończy gdy przestanie istnieć związek między nieruchomością, a właścicielem. Trzeba dokupić szaf i czekać (lub zostanie zniesiona opłata śmieciowa)