Autor Wątek: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych  (Przeczytany 4091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2022, »
U nas też znajdują się tam takie dokumenty i również nie zajmuje się tym pracownik z księgowości, a z innego działu, ale nie jako są to dowody księgowe i jest to kategoria B5 (dokumenty zawsze wytwarzane są w dwóch egzemplarzach, jeden do teczki pracownika, który się tym zajmuje, a drugi do księgowości jeśli chodzi o wypłatę). Jestem w tym urzędzie dopiero ponad trzy lata ale zauważyłam, że to rozwiązanie jest stosowane od lat.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 165
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2022, »
Ok, to w takim razie tak to rozwiążemy. No ja jestem od 5 lat, ale - ponieważ archiwum jest po remoncie - to właśnie teraz pracownicy oddają dużo dokumentacji. i ciągle jakieś takie "kwiatki" się pojawiają. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2022, »
Była już u was kontrola z AP? jak taka kontrola wygląda i ile trwa?

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 165
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2023, »
Wznowię wątek. Ostatnio miałem zapytanie dot. właśnie dokumentacji OSP (szeroko rozumianej). Może ktoś ma jakąś skumulowaną "ściągę" na temat takiej dokumentacji?

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 165
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2023, »
Wznowię wątek. Ostatnio miałem zapytanie dot. właśnie dokumentacji OSP (szeroko rozumianej). Może ktoś ma jakąś skumulowaną "ściągę" na temat takiej dokumentacji?
czyli muszę pospisywać wszystkie "podpowiedzi" z tego wątku i to będzie ogarnięty cały temat dokumentacji dot. OSP???

Offline to/die/for

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 39
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2023, »
trzeba zwrócić uwagę na to, że od zeszłego roku strażacy z OSP mogą otrzymywać dodatek do emerytury. Mężczyźni po 25 latach a kobiety po 20. Dlatego warto byłoby niektóre dokumenty potwierdzające przynależność w OSP i udział w akcjach przechowywać co najmniej 25 lat

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2023, »
Tylko, że poszczególne OSP powinny przechowywać swoją dokumentację, a nie że jest tak jak ja się kiedyś spotkałem, że jedna OSP zostawiła akta w gminnym AZ, bo jeden z pracowników referatu był strażakiem i prowadził ich dokumentację. A jak się zwolnił to dokumentacja gromadzona była gdzie indziej. Na szczęście archiwista po latach za sugestią AP przekazał strażakom ich dokumentację aby mieli komplet.
prawy obrońca lewego słupka

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 165
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 16, 2023, »
Tylko, że poszczególne OSP powinny przechowywać swoją dokumentację, a nie że jest tak jak ja się kiedyś spotkałem, że jedna OSP zostawiła akta w gminnym AZ, bo jeden z pracowników referatu był strażakiem i prowadził ich dokumentację. A jak się zwolnił to dokumentacja gromadzona była gdzie indziej. Na szczęście archiwista po latach za sugestią AP przekazał strażakom ich dokumentację aby mieli komplet.
Tylko, że to są takie pisma jak do księgowości o wypłatę ekwiwalentu, listy osób do wypłaty potwierdzane przez poszczególne OSP, potwierdzenia wyjazdów strażaków ochotników z PSP, oświadczenia strażaków ochotników dot. wynagrodzenia. Czyli takie, które były w Urzędzie bardziej.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 18, 2023, »
Gmina dla straży ma też swoje klasy, wiec jak najbardziej taką dokumentację przechowuje. Ja pisałem o dokumentacji smaej OSP, która wylądowała w gminnym archiwum.
prawy obrońca lewego słupka

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 165
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 18, 2023, »
Gmina dla straży ma też swoje klasy, wiec jak najbardziej taką dokumentację przechowuje. Ja pisałem o dokumentacji smaej OSP, która wylądowała w gminnym archiwum.
Rozumiem, ale właśnie te klasy używane w gminie są z całego JRWA. I chciałem to jakoś usystematyzować i zebrać.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 165
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2023, »
Witam. I jak tam w temacie OSP? Przemyślenia od pracowników gmin w sprawie archiwizacji dokumentacji?

Offline słuchaczUM

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Odp: Dokumentacja dot. Ochotniczych Straży Pożarnych
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 15, 2024, »
Czytając i analizując ten dział stworzyłem taką małą ściągę. Proszę o poprawki, aby jednak było to jakoś jednolicie opisywane.

0644 - Meldunki i raporty sytuacyjne   BE5   Raporty z działań operacyjnych - komórka merytoryczna rejestruje w teczce a służą one do weryfikacji zapisów we wnioskach o wypłatę ekwiwalentów
2425 Ubezpieczenia zbiorowe, pracownicze itp.   B10   Ubezpieczenia strażaków
2430 Organizowanie i obsługa opieki zdrowotnej   BE10   Umowa na badania Strażaków Ratowników OSP
2431 Badania lekarskie w zakresie medycyny pracy   B10   Skierowania na badania Strażaków Ratowników OSP
253 Ubezpieczenia majątkowe   B10   środków transportu, łodzie, drony itp. Sprawy odszkodowań. Okres przechowywania liczy się od daty wygaśnięcia umowy
2613 Eksploatacja i likwidacja środków trwałych i przedmiotów nietrwałych   B10   Karty sprzętowe zgodne z wykazem wyposażenia (przedmiotów nietrwałych)
2615 Dokumentacja techniczno- eksploatacyjna środków trwałych B5 Dokumentacja techniczno-eksploatacyjna środków trwałych ? Sprzęt zgodny z wykazem środków trwałych
2632 Eksploatacja własnych środków transportowych   B5   karty drogowe samochodów, karty eksploatacji samochodów, przeglądy techniczne, remonty bieżące i kapitalne, sprawy garaży. Karty paliwowe sprzętowe i karty drogowe pojazdów.
2634 Eksploatacja środków łączności (telefonów, telefaksów, modemów, łączy internetowych) B10 w tym dokumentacja dotycząca konserwacji i remontów środków łączności. Karty w tabletach, terminalach statusów. Konserwacja systemów łączności w OSP.
3220 Dowody księgowe B5
3220.1   Dowody księgowe jako podteczka - w nawiasie opisujemy (wnioski o wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za udział w działaniach ratowniczych, akcjach ratowniczych, szkoleniu lub ćwiczeniu, listy osób do wypłaty, potwierdzenia wyjazdów strażaków ochotników z PSP, oświadczenia o wypłacie na rachunek bankowy)
5540   Programowanie i analizowanie działalności straży pożarnej   A   Wykaz strażaków w gminie

5542   Szkolenie strażaków   BE10
5543   Wyposażenie w sprzęt służb przeciwpożarowych   B10 
6845   Przekazywanie nieruchomości do korzystania, w tym w dzierżawę lub najem   BE10   Przeglądy w budynkach OSP zgodnie z prowadzona dok. przez RGNiGP