Autor Wątek: drugi egzemparz dokumentacji technicznej  (Przeczytany 536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nibeusz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
drugi egzemparz dokumentacji technicznej
« dnia: Czerwiec 14, 2019, »
witam,
w firmie, w której pracuję od dłuższego czasu mamy problem z przejmowaniem dokumentacji technicznej, a konkretnie z drugimi, a  często nawet trzecimi egzemplarzami, które wg zapisów umowy ma dostarczać nam wykonawca. nie ukrywam, że kolejnych egzemplarzy nie chcę przejmować, a to dlatego, że wymagałoby to ode mnie dodatkowej pracy (brakowanie). nawiasem mówiąc już kilka razy tak zrobiłem... poza tym, archiwa są zobowiązane do przejmowania jednego egzemplarza (a może się mylę? to nie jest przecież typowa kat. Bc). czy ktoś wie, jak taki temat można rozwiązać? może ktoś z Was spotkał się z takim problemem? proszę o poradę. pozdrawiam!

Offline Herman

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: drugi egzemparz dokumentacji technicznej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2019, »
Archiwa Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków znają ten problem doskonale. Rekordowo widziałem 25 egz. tego samego projektu. Ale rady na to nie ma. To jest kat. A, przynajmniej jeśli chodzi o zatwierdzony egzemplarz archiwalny.

Offline nibeusz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Odp: drugi egzemparz dokumentacji technicznej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2019, »
pełna zgoda, należy je traktować jako kat. A, ale kolejnych egzemplarzy już tak traktować nie musimy. zastanawiam się, co z tym fantem zrobić, żeby nie musieć brać tego na własne barki. najchętniej potraktowałbym te egzemplarze jako wtórniki, ale chyba nie tędy droga... czy zna ktoś jakiś konkretny przepis, na który mógłbym się powołać?