Autor Wątek: Akta osobowe  (Przeczytany 1529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uczeń1234

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Akta osobowe
« dnia: Maj 20, 2019, »
Witam,  mam problem z dokumentacją akt osobowych chodzi mi o to jak ułożyć akta osobowe do archiwizacji jakie dokumenty powinny być na samym początku a jakie później (proszę o podpowiedź w kolejności)?


Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: Akta osobowe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2019, »
Witam,
Chciałbym zadać pytanie w tym wątku ponieważ dotyczy przechowywania TAP w archiwum zakładowym do którego trafiają one po okresie dwóch lat od rozwiązania stosunku pracy. Jeżeli te teczki stanowią już zasób archiwum jak spełnić nowo wprowadzony wymóg w sytuacji gdy w razie ponownego nawiązania stosunku pracy z tym samym pracownikiem w ciągu 10-letniego terminu przechowywania dokumentacji, pracodawca kontynuuje prowadzenie jego dotychczasowej dokumentacji.
Czy w takiej sytuacji jedym wyj

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
Odp: Akta osobowe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2019, »
Czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest procedura wycofania TAP z zasobu archiwum?

Offline inka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akta osobowe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2019, »
Moim zdaniem tylko wycofanie z zasobu. IA zezwala co prawda na wycofywanie z zasobu spraw, a TAP pod tym względem są specyficzne, ale ja bym uznała to za wznowienie sprawy związanej z zatrudnieniem. Poza tym  w teczce zmienią się daty zatrudnienia i po rozwiązaniu umowy musimy ją ponownie przyjąć na spisie zdawczo-odbiorczym i liczyć okres przechowywania od tego kolejnego rozwiązania umowy.