Autor Wątek: Brakowanie w jednostakch podległych, proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 1240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline archug

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Powtórzę się ale temat wraca jak bumerang.
Jestem pracownikiem Urzędu Gminy, mamy jednostki podległe GOK, SAPO, GOPS, które maja swoje instrukcje / składnic akt /.
Odbieram od nich dokumentacje do archiwum, w zakresie czynności mam tylko archiwum zakładowe UG, czy pomimo tego powinnam dla nich robić brakowanie itp.
Może banalne pytanie ale szukam potwierdzenia ustawowego TAK masz robić!

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Dzień dobry, proszę uważnie zapoznać się z treścią zarządzeń(-nia) w sprawie wprowadzenia instrukcji organizacji i zakresu działania archiwum
w Urzędzie Gminy. Dokument taki powinien być uzgodniony z Archiwum Państwowym, któremu państwo podlegacie. Nie znam takiego sformułowania prawnego. Rozsądek natomiast nakazuje zajrzeć w ww. dokument, a potem w zakres swoich obowiązków. Jeśli podmioty mają swoją IK, JRWA i są składnicami (czyli nie gromadzą dokumentacji archiwalnej), to powinni porządkować ją w swoim zakresie. Jeden archiwista Urzędu Gminy z pewnością tego nie wykona. To fizycznie niemożliwe. pozdrawiam. djs
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline archug

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. taki nas jako Urząd Gminy obowiązuje, nic na temat obsługi jednostek podległych przez archiwistę zakładowego nie ma.
Jednostki podległe mają swoje instrukcje, kancelaryjne, archiwalne i jrzwa. W nich nie ma mowy o archiwiście zakładowym.
W zakresie czynności nie mam jednostek podległych.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Na jakiej podstawie pan/pani odbiera tę dokumentację? Zakresu obowiązków? Ustaleniu przez Burmistrza? Kto jest Pana/pani przełożonym? Proszę o minimum emocji, maksimum skupienia. djs
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline archug

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Emocje opadły po 11 latach słuchania co masz do roboty, No cóż miłego weekendu bez walki z wiatrakami!  :) ;) ;D
Z przełożonym się nie dyskutuje jak się nie ma koneksji. .....

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Powtórzę się ale temat wraca jak bumerang.
Jestem pracownikiem Urzędu Gminy, mamy jednostki podległe GOK, SAPO, GOPS, które maja swoje instrukcje / składnic akt /.
Odbieram od nich dokumentacje do archiwum, w zakresie czynności mam tylko archiwum zakładowe UG, czy pomimo tego powinnam dla nich robić brakowanie itp.
Może banalne pytanie ale szukam potwierdzenia ustawowego TAK masz robić!
Po pierwsze: W archiwum zakładowym urzędu gminy powinna być tylko dokumentacja urzędu, ewentualnie odziedziczona i po zlikwidowanych jednostkach, których organem prowadzącym był ten urząd. GOK, SAPO, GOPS powinny wytwarzaną przez siebie dokumentację przechowywać w swoich jednostkach. Dlaczego nadzór AP tego nie wytknął w protokole kontroli twojego AZ.
Po drugie nie jesteś odpowiedzialny za ich dokumentację. Powinny u nich być osoby wyznaczone do tego.
prawy obrońca lewego słupka

Offline archug

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Nadzór AP nie wytknął tego, ponieważ prowadzę osobną ewidencję, i każda jednostka ma w magazynie wydzielone regały dla siebie. Jednak one już są pełne bez rezerwy. Chciałabym to w końcu wyregulować więc po raz pierwszy od nastu lat nie przyjęłam od jednostki dokumentacji do archiwum. Wszystkie jednostki są w tym samym budynku co my.
Pewnie będzie się działo, no cóż już nie mam siły. Traktuje się nas jak magazynierów, którzy nic nie mają w głowie tylko w rękach-ile udźwigniemy tyle jesteśmy warci.  ::)