Autor Wątek: przechowywanie akt osobowych osób bezrobotnych  (Przeczytany 1889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiola

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Witam
Proszę o udzielenie informacji dotyczącej przechowywania teczek osobowych osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP. Czy przepisy dotyczące przechowywania akt pracowniczych zmieniające okres przechowywania z 50 na 10 lat będą również miały zastosowanie w przypadku osób bezrobotnych? Czy należy w dalszym ciągu przechowywać je przez okres 50 lat od momentu ostatniego zdarzenia czyli emerytury lub zgonu.?

Offline milka120109

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Odp: przechowywanie akt osobowych osób bezrobotnych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2019, »
Witam,
W nawiązaniu do Pani wątku mam pytanie czy istnieje w Pani PUP Magazyn akt bezrobotnych czy coś tego typu pod inną nazwą?
Czy do archiwum zakładowego zdawane są akta osób, które nabyły prawo do emerytury oraz zgony ?

Offline wiola

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: przechowywanie akt osobowych osób bezrobotnych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2019, »
Akta osób bezrobotnych są przechowywane zgodnie z nadanymi terminami teczek w jednym pomieszczeniu z pozostałą dokumentacją zdawaną przez komórki merytoryczne. Teczki osób bezrobotnych, które zmarły bądź przeszły na emeryturę są archiwizowane i nadawana jest im kategoria  B50.

Offline Nadya

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: przechowywanie akt osobowych osób bezrobotnych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2021, »
Witam, przy okazji tego wątku, mam pytanie - na jakiej podstawie archiwizuje Pani teczki osób bezrobotnych ? Poprzednia archiwistka mówiła, że musi być akt zgonu, a teraz zostało zadane mi pytanie czy to musi być tylko akt czy można to zrobić na innej podstawie? Proszę też o podpowiedź jak to wygląda w Państwa JRWA ?