Autor Wątek: awans zawodowy nauczycieli  (Przeczytany 1175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
awans zawodowy nauczycieli
« dnia: Styczeń 30, 2019, »
Witam społeczność IFAR,Archiwum Starostwa -
Mam krótkie pytanie: co zrobić z dokumentacją awansu zawodowego nauczycieli (szkół ponadgimnazjalnych) sprzed roku 2011? Jaki nadać numer JRWA? Czy można posłużyć się numerem z nowego JRWA, gdzie JEST takie hasło? Dziękuję.
djs
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: awans zawodowy nauczycieli
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2019, »
Można, w celu kwalifikacji, ale bez stosowania symbolu klasyfikacyjnego w opisie teczki i na ewidencji.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: awans zawodowy nauczycieli
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2020, »
Wznowię wątek. Robiłem przegląd akt od "oświatówki". I znalazłem w AZ takie rzeczy jak "akta nadania stopnia nauczyciela mianowanego" albo "rejestr wniosków dot. postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego". I jest to dokumentacja sprzed 2011. W jaki sposób to uporządkować? Bo rzeczywiście w JRWA sprzed 2011 ciężko coś znaleźć na temat awansu. Czy dać pod symbol 4470 czyli na BE50?
A jeszcze jedno, co będzie pod hasłem "wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli" 4471?

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: awans zawodowy nauczycieli
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2020, »
Awans nauczycieli ma obecnie kat. BE50, i taka trzeba dać. A co do znaku teczek, to jeśli w aktach sprzed 2011 był inny znak to zostawiasz ten stary, bo znaku nie zmieniamy, a jeśli nie było żadnego, to napisz "nie stosowano wykazu akt". Bo o ile kategorie archiwalna musimy zweryfikować z obecnym JRWA czy się nie podwyższyła i wtedy zostawić tą wyższa, to znaku który nadano nigdy nie zmieniamy  (choćby był nawet bledny).

Co do dokształcania zawodowego nauczyciela, to myślę że moga tu być jakieś kursy, szkolenia w których brali udział, czy może dodatkowe studia i nauka. Coś takiego.

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: awans zawodowy nauczycieli
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2020, »
Dziękuję bardzo.
No właśnie, na tych sprzed 2011 jest jakieś oznaczenie 4340 lub 4341, czyli coś czego nie ma w JRWA. A nie potrafię znaleźć jakiegoś zarządzenie, które by rozszerzało tamten JRWA. Czyli zostawić tamte symbole klasyfikacyjne, tak jak je stosowali, ale zastosować kategorię archiwalną BE50.