Autor Wątek: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa  (Przeczytany 3993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline milka120109

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« dnia: Styczeń 14, 2019, »
Witam ;)

Zaczynam pracę z archiwum zakładowym i mam problem.
Borykam się z tworzeniem zarządzenia do zmian dotyczących akt osobowych i list płac .
Jaka powinna być podstawa prawna przy wprowadzeniu zmian w jrwa (ustawa o narodowym zasobie archiwalnych i archiwach/ zarządzenie sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych).
Czy ktoś może podzielić się zarządzeniem wewnętrznym w jednostce nadzorowanej, wprowadzającym zmiany?

Pozdrawiam :)   

Offline kkk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2019, »
Nie wiem, czy o to chodzi, ale jeżeli jest archiwum zakładowe, to znaczy, że podlega ono pod właściwe archiwum państwowe.
Wszelkie zmiany w instrukcji kancelaryjnej, jrwa, wprowadzone powinny być zarządzeniem dyrektora danej jednostki, ale po wcześniejszym uzgodnieniu i zaakceptowaniu przez dyrektora archiwum państwowego sprawującego nadzór nad archiwum zakładowym.

Krzysztof K.

Offline milka120109

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Odp: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2019, »
Chodzi mi o podstawę prawną czy ma być "art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 roku poz. 217 z późn. zm." czy "Dz. U. z 2018 r. poz. 217, 357, 398 i 650)" czy jeszcze coś dodatkowo.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2019, »
Cytuj
art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 roku poz. 217 z późn. zm.
Dokładnie to.

Offline milka120109

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Odp: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2019, »
Dziękuję bardzo :)

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2019, »
A może trochę na temat:  zmian w JRWA w związku ze  skróceniem okresu  przechowywania akt osobowych i płacowych.

Offline nowy_uzytkownik

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Odp: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2019, »
Cześć, czy w takim razie, jeśli chcę zmienić jrwa w innym zakresie niż kadry to ta sama podstawa? Pomocy, bo nie orientuję się w tych "prawniczych" zagadnieniach...

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Zarządzenie wprowadzające zmiany w jrwa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2019, »
Podstawą prawną wprowadzania jrwa oraz wszelkich zmian w obowiązującym w jednostce wykazie akt zawsze będzie art. 6 ust. 2 ustawy. Powód modyfikacji wykazu nie ma tu znaczenia.