Autor Wątek: Wyposażenie AZ w kwiatki doniczkowe  (Przeczytany 936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KamilEkon

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Wyposażenie AZ w kwiatki doniczkowe
« dnia: Grudzień 03, 2018, »
Witajcie forumowicze, mam pytanie dość frapujące mnie czy dla poprawienia wilgotności jest dozwolone przetrzymywanie kwiatów doniczkowe dla poprawy wilgotności.
Moim zdaniem jest to niedozwolone, gdyż w glebie mogą się rozwijać pleśnie, grzyby i inne roztocza.
wygodniej jest zastosować nawilżacze i osuszacze  elektryczne zwłaszcza przy kat A i aktach osobowych.
Proszę o odpowiedzi, Dziękuje

Offline metricisRegninotarii

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 275
Odp: Wyposażenie AZ w kwiatki doniczkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2018, »
O
M
G

Kwiaty doniczkowe w magazynach archiwum dla poprawy wilgotności? Kto na to w ogóle wpadł?!
Abstrahując już od tego, iż w magazynach powinna być bardzo ograniczona ilość światła dziennego (okiennice, względem grube zasłony ograniczające dopływ światła), więc niby jak te kwiatki miałyby rosnąć?
No i oczywiście kwiatki mogą pylić, zrzucać liście i produkować wszelką inna materię organiczną, sprzyjającą rozwojowi innych roślinek a nawet żyjątek...
Oczyma wyobraźni już widzę zarodniki padające na podatny grunt aktowy i bujne zielsko wyrastające wprost z teczek :D
No i nawet kaktusy trzeba podlewać, czyli trzeba by wnosić wodę do magazynu archiwum...

Ten kto to wymyślił zasługuje na "antynobla" z zakresu archiwistyki.

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 358
Odp: Wyposażenie AZ w kwiatki doniczkowe
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2018, »
Jako ekspert od kwiatków muszę się wypowiedzieć ;D, chociaż nie do końca w temacie, a w kwestii ewentualnego antynobla z archiwistyki. Kiedyś podczas kontroli w jednym z AZ moją uwagę zwróciły różnokolorowe teczki zamiast tradycyjnych białych (oczywiście nie spełniały one norm w kwestii jakości tektury, z której były wykonane). Pani z rozbrajającym uśmiechem powiedziała, że w kolorowym pomieszczeniu lepiej jej się pracuje...