Autor Wątek: komórki organizacyjne  (Przeczytany 1183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kkk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
komórki organizacyjne
« dnia: Listopad 20, 2018, »
Czy skróty literowe przypisane do komórek organizacyjnych w danej instytucji mogą zawierać liczbę, np. AZ10 (rozporządzenie DU z 2011 nr 14 poz. 67)?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: komórki organizacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2018, »
Witam, niezbyt rozumiem pytanie. Poproszę o bardziej szczegółowy opis.
djs
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline kkk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: komórki organizacyjne
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2018, »
Według wzoru zawartego w rozporządzeniu oznaczenie teczki ma wyglądać następująco:
 ABC.123.77.2011, gdzie
ABC to oznaczenie komórki organizacyjnej (można użyć również znaku rozdzielającego "minus" np. AB-C-V). Moje pytanie brzmi, czy w oznaczeniu komórki organizacyjnej można użyć symboli liczbowych np. ABC10. Według mojej opinii nie, ale nie jestem pewien, ustawodawca wskazał, że do nazewnictwa można użyć symboli literowych a nie liczbowych.

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: komórki organizacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2018, »
Czy instytucja, w której Pan pracuje, ma Statut,  Regulamin Organizacyjny i schemat organizacyjny?Pytam, ponieważ w tych właśnie dokumentach są zawarte obowiązujące w instytucji skróty literowe komórek organizacyjnych.Skąd wziął się problem cyfr? Po co? Wszak zapis "AZ10" sugeruje, że np. macie dziesięć archiwów zakładowych!   
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline kkk

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
Odp: komórki organizacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2018, »
Wiem, że regulamin, statut itp. Chodzi mi o interpretację przepisu, bez wnikania czy mamy 10 archiwów, można stosować oznaczenia liczbowe czy nie?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: komórki organizacyjne
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2018, »
To może krótko: ma być tak, jak określa to schemat organizacyjny instytucji. Kropka. 
Pozdrawiam
Danuta J. Samek