Autor Wątek: regały w magazynie archiwalnym  (Przeczytany 1006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
regały w magazynie archiwalnym
« dnia: Styczeń 15, 2019, »
Witam, planujemy  montaż regałów jezdnych w naszym magazynie archiwalnym. Zastanawiam się nad kwestią sposobu układania typowych pudeł archiwalnych, żeby wiedzieć jaki rozstaw półek zamówić. Czy kłaść pudła sposobem tak jak książki w bibliotece (bardziej w pionie) czy lepiej może kłaść pudła na tym dłuższym grzbiecie, wtedy półek można by zamontować więcej w regale, ale musiałyby być głębsze? Chodzi mi o pozyskanie jak największej liczby m.b. do użytkowania. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki :)

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: regały w magazynie archiwalnym
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2019, »
Witam, proszę przemyśleć kwestię pudeł. Może lepiej układać dokumenty w boksach? Wszystko zależy od ilości miejsca w archiwum. Jeśli miejsca jest dużo - lepsze są boksy - bo są bardziej funkcjonalne. Jeśli miejsca jest bardzo mało - niektórzy układają teczki opisywane na grzbietach. Proszę nie robić tak głębokich półek, bo obsługa tego będzie fizycznie bardzo utrudniona. Ja mam wąskie półki, układam boksy plecami do siebie na jednej i drugiej stronie stelaża, Broń boże mieć dokumenty w dwóch rzędach - jeden za drugim. Proszę pamiętać, że regały muszą być montowane prostopadle do oświetlenia sufitowego, inaczej będzie sobie pani zasłaniać światło. Pozdrawiam, djs
 
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: regały w magazynie archiwalnym
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2019, »
Cytuj
żeby wiedzieć jaki rozstaw półek zamówić
Większość dostępnych na rynku regałów jezdnych jest wyposażona w półki o zmiennym rozstawie. Użytkownik może dowolnie regulować rozstaw półek, dostosowując go do aktualnych potrzeb.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: regały w magazynie archiwalnym
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2019, »
Firmy dostarczające i montujące regały oferują często darmowe obmiary i projektowanie zabudowy regałami konkretnych pomieszczeń wg zadanych parametrów. Ja bym się w głębokie półki nie bawił ale możesz poprosić o projekt w dwóch wersjach.
Jarek Orszulak