Autor Wątek: Archiwizacja dokumentacji EFS  (Przeczytany 286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiko

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
Archiwizacja dokumentacji EFS
« dnia: Październik 30, 2018, »
Witam. Zastanawiam się nad zmianą zapisu w RWA dotyczącym archiwizowania dokumentacji EFs. Okres przechowywania takiej dokumentacji wynika z odrębnych umów i przepisów. Jeśli umieszczę taką informacje  w uwagach w danej klasie to jaką potem umieścić kategorię na teczce, spisie jeśli w wykazie akt będzie to wyglądało np. tak: Klasa 620, Staże zawodowe, kat. B5*), uwagi: *) dla projektów współfinansowanych ze środków UE czas przechowywania wynika z odrębnych regulacji lub umów
Tylko że kategoria B5 dotyczy dokumentacji finansowanej z innych środków niż EFS. a jaką kategorię lub informację napisać jeśli jest finansowana z EFS a dokumentacja jest przechowywana np. do końca 2020r.
Dziękuję za pomoc

Offline destroyer

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Odp: Archiwizacja dokumentacji EFS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2018, »
Ja dopisuję do oznaczenia kategorii Nie niszczyć przed np.31.12.2020. Zależy który projekt i jakie zarządzenie wydał dyrektor odnośnie przechowywania dokumentacji z EFS

Offline Rovan

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 485
Odp: Archiwizacja dokumentacji EFS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2018, »
Jeśli okres przechowywania wynikający z odrębnych przepisów jest dłuższy niż ten wynikający z kategorii archiwalnej widniejącej w JRWA należy odpowiednio podwyższyć kategorię w opisie jednostki archiwalnej.
Np. jeśli archiwizujemy staże zawodowe w ramach projektu, które zgodnie z JRWA mają kat. B5, a zapis w umowie o dofinansowanie nakazuje trzymać całość dokumentacji projektu co najmniej 10 lat, to podnosimy kat. do B10.
Odrębną kwestia jest data od której rozpoczyna się bieg okresu przechowywania.
Liczymy go nie od daty sporządzenia dokumentacji, ani od daty zakończenia projektu, a od daty zamknięcia programu operacyjnego, z którego projekt był finansowany.