Autor Wątek: Cena uporządkowania archiwum  (Przeczytany 1428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lewel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Cena uporządkowania archiwum
« dnia: Wrzesień 17, 2018, »
Witam,dostałam zlecenie uporządkowania archiwum tj. Segregacja, wydzielenie dokumentacji do zniszczenia, uporządkowanie i opisanie dokumentacji która ma pozostać.
Moje pytanie brzmi - jaką wysokość wynagrodzenia przedstawić zleceniodawcy? Nie orientuje się w cennikach takich usług, wiem tylko że zazwyczaj liczy się za mb. Ale ile?  :o

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Cena uporządkowania archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2018, »
Pytanie dość kosmiczne, ponieważ wycena zależy nie tylko od metrów bieżących. Jaki to rodzaj dokumentacji? Z jakich lat? To może być masakryczna robota... Za uporządkowanie np. dokumentacji medycznej sprzed 15 lat - bez ksiąg szpitalnych - można zapłacić nawet 200 tysięcy złotych. Może jakieś szczegóły? :)
 
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cena uporządkowania archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2018, »
W internecie są cenniki różnych firm zajmujących się porządkowaniem akt i ich przechowywaniem. Rozpiętość cenowa jest spora, ale jest to jakiś punkt wyjścia do oszacowania kosztów.
prawy obrońca lewego słupka

Offline lewel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: Cena uporządkowania archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2018, »
Faktury, protokoły,listy płac... dokumentacja obsługi szkół. Od 2005 roku

Offline aleksandra.nina

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 15
Odp: Cena uporządkowania archiwum
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2018, »
Opracuj sobie cennik ile życzysz sobie za mb za kat. A i kat. B oddzielnie, i szanuj swoją pracę, bo porządkowanie archiwum to ciężka, mozolna, fizyczna, ale też wymagająca sporo wiedzy praca, którą mało kto docenia. Musisz też zobaczyć w jakim stanie fizycznym są te akta, a podejrzewam że archiwum nie było prowadzone tak jak należy i mają zaległości w postaci 13 lat.
Osobiście miałam fajną ofertę archiwizacji jednej spółdzielni pracy, jak im powiedziałam że chcę 60 tys. to mi grzecznie podziękowali bo myśleli że przerobię prawie 200 mb akt za 5 -10 tys. heheh, gdzie w tych 200 mb było ok. 20 mb akt osobowych.