Autor Wątek: Zgłoszenie do Archiwum  (Przeczytany 2008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiek.bip

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Zgłoszenie do Archiwum
« dnia: Sierpień 07, 2018, »
Wiatm, jestem tu nowy, więc pozwolę sobie na kilka słów wyjaśnienia zanim zadam pytanie. Pracuję w budżetówce, "odziedziczyłem" składnicę zakładową w której od ponad 15 lat nic nie brakowano. Moje pytania to: czy muszę fakt istnienia składnicy zgłaszać do Archiwum Państwowego? czy żeby dokonać brakowania akt z kategorii "B" muszę uzyskać zgodę z AP? Z góry dziękuję za podpowiedzi jak się zabrać do posprzątania składnicy. 

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2018, »
Jeśli jest to budżetówka to najprawdopodobniej jesteście pod nadzorem AP. Trzeba zrobić brakowanie i spisy przesłać do AP, aby wyraziło zgodę na zniszczenie dokumentacji.
Najlepiej skontaktować się z właściwym AP. Nie wiem, czy nie będzie to czasem bardziej archiwum zakładowe, aniżeli składnica.  :)

Offline krzysiek.bip

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2018, »
No własnie z tego co się orientuję nie jesteśmy, podsiadamy zbiory dokumentacji niearchiwalnej tylko B i Bc, nic nie niszczyliśmy do tej pory. Czy jest więc obowiązek zgłaszania do AP? czy dopiero w przypadku niszczenia?

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2018, »
Myślę, że lepiej zgłosić. Niech AP podejmie decyzję. A w oparciu o jakie przepisy określacie kategorię archiwalną? Nie ma żadnej kategorii A?

Offline krzysiek.bip

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2018, »
Kategorie określone są w Instrukcji Kancelaryjnej jednostki nadrzędnej czyli wojewódzkiej my jesteśmy powiatówką. Wiesz jaki przepis określa konieczność zgłoszenia archiwum zakładowego do AP? nie chodzi o niszczenie tylko samo istnienie

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2018, »
Nie ma takiej potrzeby. Chyba, że wynika to z waszych wewnętrznych przepisów.
Niestety brakując dokumentację niearchiwalną musisz uzyskać zgodę właściwego Archiwum Państwowego.
Ps. nacie uzgodnione z AP przepisy kancelaryjno-archiwalne?
prawy obrońca lewego słupka

Offline krzysiek.bip

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2018, »
Jednostka nadrzędna uzgodniła z AP Instrukcję Kancelaryjną dla siebie i jednostek podrzędnych i to jest na 100% w tej Instrukcji jest rozdział o przekazywaniu spraw załatwionych do archiwum zakładowego i jednolity wykaz rzeczowy akt obowiązujący nas wszystkich, natomiast oddzielnej instrukcji do archiwum nie ma.
Reasumując w przypadku brakowania muszę wystąpić do AP?, dopóki tego nie czynię nie ma takiej potrzeby? 

Offline krzysiek.bip

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2018, »
Hej, dajcie jakąś odpowiedź, bo nie wiem co czynić, dziękuję

Offline trąbka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2018, »
Najlepiej by było gdybyś po prostu zadzwonił do Archiwum Państwowego i się dowiedział. Udzielą Ci fachowych informacji i będziesz miał wszystko, dokładnie wytłumaczone.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenie do Archiwum
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2018, »
Jeśli nie macie instrukcji archiwalnej, to postaraj sie taką uzgodnić z archiwum państwowym. Brakując dokumentacje musisz wystąpić z wnioskiem do archiwum państwowego.
prawy obrońca lewego słupka