Autor Wątek: Zaproszenie ND na spotkanie archiwów państwowych i srodowisk naukowych  (Przeczytany 479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1710
Na stronie NDAP ukazało się zaproszenie Naczelnego Dyrektora na spotkanie warsztatowe (co to znaczy?) archiwów państwowych i archiwistycznych środowisk naukowych. Spotkanie ma odbyć się w NDAP 11 lipca.

https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/4739-zaproszenie-na-spotkanie-archiw%C3%B3w-pa%C5%84stowych-i-%C5%9Brodowisk-naukowych%E2%80%99

Szkoda, że współpraca ma objąć tylko środowisko archiwistyczne, chyba powinniśmy wyjść poza ten krąg.

Cytuj
Celem spotkania jest zainicjowanie stałej współpracy, w ramach której do pracowników naukowych związanych z archiwistyką docierać będą realne problemy z jakimi spotykają się archiwiści w bieżącej pracy i stawać się one będą przedmiotem refleksji naukowej, której efektem będą propozycje rozwiązań przekazywane archiwom.
Bardzo jestem ciekawa tych propozycji rozwiązań. ;)

A poważnie mówiąc, wydawałoby się, że współpraca kwitnie: pełno jest przecież wspólnych konferencji i rozmaitych przedsięwzięć, nie mówiąc już o tym, że wielu dyrektorów, wicedyrektorów i pracowników archiwów pracuje na uczelniach, i  to oni chyba powinni być swoistym pasem transmisyjnym przepływu informacji.
Widocznie nie są. Zresztą dyskutowaliśmy o tym nieraz na tym forum.

Na marginesie zainteresował mnie punkt 3.2. programu: Powołanie zespołu do kontaktów roboczych i koordynacji współpracy.

Na tym spotkaniu będzie zespół powoływany? Metodą wiecową?

Zobaczymy, na pewno będziemy obserwować prace zespołu. 8)Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1710
Bibliotekarze też dyskutują o wspolpracy ze srodowiskiem akademickim, trochę w innej formule, bo organizują 21 czerwca konferencję w Lublinie na UMCS: "Razem czy osobno? Współpraca bibliotek ze środowiskiem akademickim. Perspektywy i projekty"
https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,7300,konferencja-razem-czy-osobno-wspolpraca-bibliotek-ze-srodowiskiem-akademickim-perspektywy-i-projekty,63972.chtm

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1710
Na stronie NDAP ukazała się informacja o spotkaniu ze srodowiskiem naukowym: https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/4762-synergia-dzia%C5%82a%C5%84-archiwist%C3%B3w-i-badaczy-naukowych

cyt. "Na zakończenie spotkania zdecydowano o powołaniu zespołu, który będzie koordynował współpracę dla osiągnięcia synergii i określenia dobrych praktyk w zarządzaniu współczesnym archiwum".
Będzie zespół  ;)