Autor Wątek: Potwierdzanie za zgodność i kwerendy - a opłata skarbowa  (Przeczytany 979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ja

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
witam serdecznie
zapytam praktyków

1-pani zosia dajmy na to składa wniosek o potwierdzenie jej za zgodność z oryginałem kartoteki wynagrodzeń, które mam w archiwum, bo musi je złożyć do zusu...pobieram 5 zl od strony?

2-pan janek ma postępowanie przed sądem i potrzebuje od nas jakiegoś pisma, które musi przedłożyć w tej instytucji, więc trzeba mu je wydać i poświadczyć... pobieram 5 zł od strony?

czy kwerendy, które wykonujemy jako archiwiści są płatne?

szukałem i czytałem info w ustawie o narodowym itd itp plus ustawie skarbowej i generalnie to mam mętlik w głowie...

gdyby ktoś był w stanie pomóc bardzo proszę o podanie konkretnych paragrafów etc
pozdrawiam

Offline Marek Gieroń

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potwierdzanie za zgodność i kwerendy - a opłata skarbowa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2018, »
1-pani zosia dajmy na to składa wniosek o potwierdzenie jej za zgodność z oryginałem kartoteki wynagrodzeń, które mam w archiwum, bo musi je złożyć do zusu...pobieram 5 zl od strony?

nie, http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20062251635/U/D20061635Lj.pdf art 2 ust 1 pkt c lub f

2-pan janek ma postępowanie przed sądem i potrzebuje od nas jakiegoś pisma, które musi przedłożyć w tej instytucji, więc trzeba mu je wydać i poświadczyć... pobieram 5 zł od strony?

zależy jaka sprawa, jeśli np o mienie pozostawione to nie (link powyżej, pkt l), ale jeśli nie ma w zwolnieniach to tak.

czy kwerendy, które wykonujemy jako archiwiści są płatne?

Pisma Naczelnego Dyrektora DOU-WOU.800.3.2015 i DOU.801.1.2015
"Kto podziela ten pogląd proszę o atak histerii. Start!"

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Potwierdzanie za zgodność i kwerendy - a opłata skarbowa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2021, »
Czy dobrze rozumiem że za wydanie kopii za zgodność z oryginałem np. za kopie pozwolenia na budowę, kopie mapki podziału nieruchomości, kopie decyzji o podziale działki itp. powinno się pobrać opłatę 5 zł za stronę? A np. za kopię świadectwa pracy już się nie pobiera? Chodzi o archiwum zakładowe w urzędzie miejskim.
I kto u Państwa tym się zajmuje? Czy Państwo jako archiwiści zakładowi? Czy pracownik merytoryczny np od spraw związanych z budownictwem pożycza akta z archiwum i on załatwia tę sprawę?