Autor Wątek: Modernizacja ZoSIA  (Przeczytany 4327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Dowgiało

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
  • Narodowe Archiwum Cyfrowe
Modernizacja ZoSIA
« dnia: Marzec 30, 2018, »
Szanowni,
z niekłamaną przyjemnością informuję, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że projekt "Modernizacja Zintegrowanego Systemu Informacji Archiwalnej ZoSIA", który złożyliśmy w ramach konkursu nr POPC.02.01.00-IP.01-00-007/17 ogłoszonego dla Działania 2.1 ?Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych? w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa został rekomendowany do dofinansowania: https://cppc.gov.pl/nabor-wnioskow-popc-2-1-7-konkurs/

W skrócie: Będziemy modernizowali ZoSIA!

Przed nami dużo pracy, ale damy radę!

Z pozdrowieniami
Karol Dowgiało
Narodowe Archiwum Cyfrowe

P.S. Dotychczas prezenty dawało się raczej na Gwiazdkę ;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2018, wysłana przez Karol Dowgiało »

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja ZoSIA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2018, »
Świetna wiadomość!

Gratulacje!
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Modernizacja ZoSIA
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2018, »
A ja się zapytam, czy jeszcze zanim spłyną te miliony i nastąpi modernizacja, poprawione zostanie działanie wyszukiwarki w ZoSI i w SzwA?

Bo tu czas bieży, robimy kwerendy i udostępniamy akta, a problem jest bardzo poważny - pracujemy w świadomości dużego ryzyka z naszej strony i ewentualnych przykrych konsekwencji.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Modernizacja ZoSIA
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2018, »
A kiedy zglaszaliscie problem do NAC? I czy NDAP wie o tych problemach?

Tu info ze strony NAC, co m.in. będzie robione w tym roku http://www.nac.gov.pl/zosia-sie-rozwija-komitet-sterujacy-w-nac/
Nie widzę, aby poprawa działania wyszukiwarki była na 1 miejscu :( :( :(


Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Modernizacja ZoSIA
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2018, »
O! Ale jest taki punkt.  :) Nie wiem, czy kolejność ma tu znaczenie, choć oczywiście ochrona danych osobowych to rzecz tak bardzo istotna, że bym się nie zdziwił.

Zgłaszaliśmy nie tylko my, zdaje mi się.
Ja osobiście poruszałem sprawę na spotkaniach i na forum "ambasadorów ZoSI", przedstawiając ją jako najważniejszą [swoją drogą dalej nie ma raportu z całych dwóch spotkań tego grona >:(]. Pisałem także jeszcze wcześniej tu.

Choć nie jestem "techniczny", zdaję sobie sprawę, że to nie jest takie hop-siup, że problem może być głęboki i konieczna może być całkowita modernizacja systemu.
Nudzę jednak w imieniu nie tylko swoim i swojego oddziału, ale to do mnie w ANK są kierowane uwagi w tym względzie, jako do "ambasadora". Tak pojmuję też przede wszystkim tzw. interes ogólny - użytkowników i nas. Możemy uruchomić w ZoSI wodotryski, ale i tak podstawową funkcją i celem bazy jest i pozostanie wyszukiwanie.

Offline Michał Kaca

  • Moderator
  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 76
Odp: Modernizacja ZoSIA
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2018, »
Zapewniam, że problem jest znany i traktowany poważnie przez Komitet Sterujący ZoSIA (choć faktycznie trudny do rozwiązania).

Offline crash0

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 486
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja ZoSIA
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2018, »
Czy przewiduje się poprawki i modyfikacje nad obecną wersją systemu w momencie tworzenia nowego systemu od podstaw? Czy zmiany, które są obecnie wprowadzane będę uwzględnione w nowej odsłonie systemu? Czy specyfikacja (projekt) uwzględnia to?