Autor Wątek: Pani Prof. W. Kwiatkowska z UMK przeszła na emeryturę.  (Przeczytany 816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Pani Prof. W. Kwiatkowska z UMK przeszła na emeryturę.
Wielka szkoda, archiwistyka uniwersytecka straciła niezwykle cennego przedstawiciela: Pani Profesor była nie tylko świetnym dydaktykiem i naukowcem, ale także znakomitą archiwistką z ogromnym praktycznym doświadczeniem w pracy w Archiwum Państwowym w Toruniu.

To połączenie praktycznej znajomości metodyki ze znajomością meandrów teorii archiwalnej owocowało znakomitymi wystąpieniami na konferencjach, referatami, a ostatnio 2 świetnymi publikacjami, będącymi podsumowaniem dorobku polskiej metodyki archiwalnej u progu XXI w. ("Dorobek polskiej archiwistyki w zakresie metodyki opracowania zasobu archiwalnego" oraz "Metodyka opracowania zasobu archiwalnego ze szczególnym uwzględnieniem akt spraw").

Każdy, kto miał okazję zetknąć się z Panią Profesor (ja miałam to szczęście, odbyłam z Panią Profesor parę b. ciekawych rozmów metodycznych) wie, że jest to osoba b. mądra, niezwykle sympatyczna, ciepła, życzliwa, skromna, z dużą dozą rozsądku i trzeźwego osądu naszej archiwalnej metodycznej rzeczywistości.

Świetna archiwistka i świetny naukowiec.
Na szczęście zakończenie oficjalnej kariery uniwersyteckiej nie oznacza naukowej bezczynności i mam szczerą nadzieję, że tak będzie w przypadku Pani Profesor Kwiatkowskiej.
 


Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pani Prof. W. Kwiatkowska z UMK przeszła na emeryturę.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2018, »
Potwierdzam jako były student :)