Ankieta

Czy powinien zostać wydzielony wątek dotyczący EZD?

TAK
7 (70%)
NIE
3 (30%)
...ale o co chodzi?...
0 (0%)

Głosów w sumie: 10

Głosowanie skończone: Marzec 20, 2018,

Autor Wątek: Nowy wątek na forum  (Przeczytany 1993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy wątek na forum
« dnia: Marzec 06, 2018, »
Szanowni,

Padł postulat Kajki aby wydzielić wątek na Forum związany z EZD.

Propozycja jego zdefiniowania:

"Dział dotyczący kwestii zarządzania dokumentacja elektroniczna w systemach klasy EZD oraz jej archiwizacji. Zagadnienia dotyczące wdrożeń, wyboru sprzętu, problemów technicznych i administrowania systemami."

Do tego dołączam ankietę w temacie...


Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy wątek na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2018, »
ja wiem że EZD jest na czasie ale chyba nie potrzebuje odrębnego forum... poco tworzyć osobne twora, tak można nie skończenie...

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Nowy wątek na forum
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2018, »
Archiwa społeczne czy edukacja mają odrębne wątki ????. Chociaż przyznaje, ze akurat wydzielanie nadzoru archiwalnego było kiepskim pomysłem bo wątek właściwie jest martwy,  W ramach archiwów społecznych też niewiele się dzieje. Dla mnie osobiście przekonywanie się przez dużą ilość wątków w ramach wątku Archiwa zakładowe zeby dotrzeć do informacji o EZD jest pewna uciazliwoscia. Jest to jednak moje indywidualne odczucie. Na forum vox populi decyduje więc zobaczymy.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy wątek na forum
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2018, »
to może ukryć/przenieś na sam dół działy które nie są aktywne przynajmniej od roku???


Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Nowy wątek na forum
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2018, »
Ale przecież EZD jest już passe, w archiwistyce rządzi teraz ECM i RIM ...  :-[
Jarek Orszulak

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Nowy wątek na forum
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2018, »
Jak ECM i RIM staną się zjawiskami masowymi w świadomości archiwistów to wtedy zaczniemy rozważać czy wydzielić je do odrębnego wątku ????

Offline Kajka

  • archiwa_2.5
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 451
Odp: Nowy wątek na forum
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2018, »
Jak ECM i RIM staną się zjawiskami masowymi w świadomości archiwistów to wtedy zaczniemy rozważać czy wydzielić je do odrębnego wątku ????
Nie ta "buśka" mi się wkleiła miało być ;) i bez znaku zapytania  8)

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Nowy wątek na forum
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2018, »
Ależ one żyją właściwie wyłącznie w świadomości archiwistów  ;). Ale żarty na bok.
Nowy dział ma sens jeśli pojawią się w nim nowe dyskusje lub będą kontynuowane dotychczasowe. Problemem działu ?Kształtowanie zasobu? jest właśnie to że jego żywot sprowadził się do przerzucenia kilkudziesięciu martwych wątków z innych działów, chwilowego ożywienia, spowodowanego głównie postami EwyP, a po - dotąd niewyjaśnionym - zablokowaniu jej konta jest tam jak jest - czyli 1-2 posty na miesiąc.
Nie bardzo wierzę w nowe dyskusje dotyczące EZD pojawiające się w dużej liczbie na forum, gdyby miały być to by już były.
 O EZD dyskutowano w różnych działach, grzebanie w tym i przerzucanie wątków może dać więcej szkody niż pożytku, bo to są często dyskusje łączące różne obszary tematyki postępowania z dokumentacją.
Jako moderator nie bardzo mam ochotę poświęcać czas na przenoszenie gdzieś wątków, bo ktoś czegoś nie umiał znaleźć - natomiast chętnie doradzę jak to wyszukać.
Jarek Orszulak