Autor Wątek: "NSA: dokumenty w archiwach zakładowych to informacja publiczna"  (Przeczytany 1113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Cytuj
"NSA: dokumenty w archiwach zakładowych to informacja publiczna"
Dokumenty znajdujące się w archiwach zakładowych to informacja publiczna. Nie można odmówić ich udostępnienia na podstawie przepisów o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. [...]
więcej na:
http://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/302029998-NSA-dokumenty-w-archiwach-zakladowych-to-informacja-publiczna.html
prawy obrońca lewego słupka

Offline paniarchiwistka91

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 82
Mam pytanie odnośnie udostępnienia informacji publicznej. Otóż do mojej instytucji wpłynął takowy wniosek, lecz po ok. 3 tygodniach napisali do nas, że odstępują od tego zapytania, my zdążyliśmy im już odpisać i wróciło do nas awizo. Co w takiej sytuacji ? Czy należy zostawić to bez echa, czy pisać jakieś wyjaśnienie lub pismo o umorzeniu udostępnienia informacji publicznej?

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
U nas w trochę podobnej sytuacji dostałam polecenie, by do akt sprawy dołączyć notatkę służbową z wyjaśnieniami. Ktoś poprosił o udostępnienie wszystkich umów zawartych przez urząd w ubiegłym roku. Odpisaliśmy, a on nie odebrał przesyłki. Podobno wysłał mailowo takie wnioski do kilku urzędów w naszym regionie. Wszystkie odpowiedzi były awizowane i ostatecznie wróciły do jednostek...

Offline jjdtmrc

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś ma może bezpośredni link do tego orzeczenia na Centralnej Bazie Orzeczeń Sądowych?