Autor Wątek: Referencje a zamówienia publiczne  (Przeczytany 1004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Referencje a zamówienia publiczne
« dnia: Styczeń 17, 2018, »
Mam pytanie - pod jakim numerem prowadzicie w Waszych jednostkach referencje? Czy są one częścią dokumentacji zamówień publicznych, umów, czy może jeszcze prowadzicie je zupełnie odrębnie?

Offline agapoli89

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: Referencje a zamówienia publiczne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2021, »
Podbijam pytanie :)

Offline szymek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Odp: Referencje a zamówienia publiczne
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2021, »
Dokument referencji służy jedynie potwierdzeniu należytego wykonania zamówienia. Dokonując oceny treści referencji, za wystarczające należy zatem uznać istnienie możliwości przyporządkowania złożonych referencji do jednego spośród zamówień wskazanych w wykazie, oraz zawarcie w jej treści, stwierdzenia, że zamówienie to zostało wykonane należycie.

Online Szymon

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 15
Odp: Referencje a zamówienia publiczne
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2024, »
czy coś więcej w temacie referencji?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Referencje a zamówienia publiczne
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2024, »
Referencje są składane w związku z konkretną sprawą (tu sprawą jest zamówienie publiczne) i jako takie są częścią akt tej sprawy. Nie tworzą osobnego zbioru referencji, nie podlegają osobnej klasyfikacji, czy kwalifikacji.

Online Szymon

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 15
Odp: Referencje a zamówienia publiczne
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2024, »
a co w przypadku, gdy referencje mają być wystawione dla sprawy, która została oddana do archiwum? 2018 rok, a teraz prosi firma o wystawienie referencji, to wycofanie akt za protokołem czy jest alternatywa?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Referencje a zamówienia publiczne
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2024, »
Rozumiem, że pytasz o referencje, w sytuacji gdy Wy jesteście ich wystawcą?
Pierwotnie założyłem, że chodzi o referencje składane wraz z ofertą - te jak już napisałem trafiają do akt sprawy danego zamówienia.
Natomiast w przypadku referencji, które Wy wystawiacie podmiotowi, który zrealizował dla Was dane zamówienie mamy dwie możliwości:
- dołączyć je do akt sprawy danego zamówienia, jeśli w momencie wystawiania referencji sprawa nie jest jeszcze zakończona
- potraktować wystawienie referencji jako osobną sprawę (w takiej sytuacji osobiście wydzieliłbym odrębna podteczkę dla referencji)

Cytuj
co w przypadku, gdy referencje mają być wystawione dla sprawy, która została oddana do archiwum?
Moim zdaniem prośba o referencje nie wznawia sprawy danego zamówienia - wówczas nalezy potraktować wystawienie referencji jako całkowicie osobną sprawę.